Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. apríla 2021

Vláda v Nemecku bude mať väčšie právomoci, zaviesť môže zákaz vychádzania či zatváranie prevádzokNemecká vláda sa dohodla na kontroverznej zmene zákona, ktorá jej dáva právomoc prijímať prísnejšie obmedzenia v boji proti pandémiiZdieľať
virus_outbreak_germany_66562 ef31f14407dc4e929c06f2ab0b7492fd 676x427 13.4.2021  - Nemecká vláda sa dohodla na kontroverznej zmene zákona, ktorá jej dáva právomoc prijímať prísnejšie obmedzenia v boji proti pandémii koronavírusu. Informoval o tom spravodajský portál BBC.


Novelizovaný právny predpis upravujúci kontrolu chorôb ešte musí schváliť parlament. Federálnej vláde však umožní zavádzať zákaz vychádzania medzi 21:00 a 5:00 či zatvárať školy a prevádzky v oblastiach s vysokou mierou nákazy.

Firmy budú testovať zamestnancov, ktorí nepracujú z domu


Nemecko je vysoko decentralizovaný štát, kde majú vlády šestnástich spolkových krajín ďalekosiahle kompetencie v oblasti zavádzania a rušenia pandemických reštrikcií. Ako uviedol Steffen Seibert, hovorca kancelárky Angely Merkelovej, cieľom novelizovaného zákona je uplatňovať „jednotné národné pravidlá“.

Vládny kabinet tiež v utorok rozhodol o tom, že nemecké firmy budú musieť aspoň raz do týždňa otestovať na koronavírus všetkých zamestnancov, ktorí nepracujú z domu.

Zdravotníci volajú po prísnejších opatreniach


V Nemecku momentálne bojujú s treťou vlnou pandémie, a to napriek tomu, že mnohé prevádzky sú už mesiace zatvorené. Zdravotnícki pracovníci upozorňujú, že ak nezačnú platiť prísnejšie vnútroštátne opatrenia, nemocnice by mohli byť čoskoro preťažené.

Inštitút Roberta Kocha, ktorý v Nemecku zodpovedá za kontrolu a prevenciu chorôb informoval, že v krajine za uplynulých 24 hodín pribudlo 10 810 pozitívne testovaných osôb a 294 súvisiacich úmrtí. Od začiatku pandémie v Nemecku evidujú vyše tri milióny infikovaných ľudí a 78 746 úmrtí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vláda v Nemecku bude mať väčšie právomoci, zaviesť môže zákaz vychádzania či zatváranie prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič sa podľa Druckera dopustil sabotáže, podal naňho podnet na generálnu prokuratúru
<< predchádzajúci článok
Epidemická situácia sa zlepšuje a Slovensko čaká od budúceho týždňa uvoľňovanie opatrení

Vláda v Nemecku bude mať väčšie právomoci, zaviesť môže zákaz vychádzania či zatváranie prevádzok - diskusné fórum čitateľov