Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. januára 2020

Vlhová sa učí zdolávať Shiffrinovú, boj o slalomový glóbus je otvorenýNa sklonku minulého roka mala Mikaela Shiffrinová z troch slalomov Svetového pohára na konte plný počet 300 bodov a zdanlivo neohrozenú pozíciu v boji o malý glóbus v tejto disciplíne. Prišli však dve ...Zdieľať
austria_alpine_skiing_world_cup_49676 61d102a573334ac49242373d250647ee 676x451 16.1.2020 (Webnoviny.sk) - Na sklonku minulého roka mala Mikaela Shiffrinová z troch slalomov Svetového pohára na konte plný počet 300 bodov a zdanlivo neohrozenú pozíciu v boji o malý glóbus v tejto disciplíne. Prišli však dve víťazstvá Petry Vlhovej v Záhrebe a Flachau a stiahnutie náskoku fenomenálnej americkej slalomárky na 80 bodov.


Do konca sezóny zostáva ženám odjazdiť štyri slalomy a 24-ročná Slovenka sa reálne dostala späť do boja o slalomový glóbus, ktorý si v uplynulých siedmich rokoch až šesťkrát privlastnila jej americká rovesníčka.

Boj o ženský slalomový glóbus je otvorený


Aktuálne má Shiffrinová na konte 440 bodov a Vlhová 360. "Petra ukázala v Záhrebe aj Flachau, že sa učí zdolávať Mikaelu. Zlepšila sa v slalome a vzhľadom na momentálnu situáciu je do konca sezóny ešte možné všetko. Mikaela sa zasa presvedčila, že jedna dobrá jazda jej už na víťazstvo nebude stačiť," uviedla niekdajšia skvelá rakúska slalomárka Marlies Schildová, v súčasnosti lyžiarska expertka televízie ORF.

"Boj o ženský slalomový glóbus je otvorený a môže byť ešte zaujímavý. Samozrejme, teraz príde na rad prestávka v slalome a počas nej sa toho môže zmeniť veľa. Petra a Mikaela určite urobia všetko pre to, aby ich súboj pokračoval až do konca sezóny," doplnila 38-ročná Schildová.


Víťazka 35 slalomov vo Svetovom pohári a majsterka sveta z roku 2011 z Garmisch-Partenkirchenu vraví, že po dvoch triumfoch Vlhovej za sebou je predčasné hovoriť o konci zlatej éry Shiffrinovej v najtočivejšej disciplíne.

"Mikaela je príliš silná a má veľa úspešných slalomov za sebou. Svojho postavenia sa nevzdá ľahko a je naozaj skoro hovoriť o tom, že už končí na vrchole. Skôr si myslím, že ešte nejaký čas budú pokračovať krásne súboje medzi Petrou a Mikaelou na najvyššej úrovni," odpovedala Marlies Schildová na otázku agentúry SITA.

Shildová ukončila kariéru pred piatimi rokmi


Marlies Schildová je jedna z najlepších slalomárok nedávnej minulosti. Pred viac než piatimi rokmi ukončila úspešnú kariéru a vrhla sa do manželského a rodičovského života.

V roku 2015 si povedala áno s ďalšími skvelým rakúskym slalomárom Benjaminom Raichom a spolu vychovávajú už tri deti - dvoch synov a jednu dcérku. Tá ešte len v máji oslávi prvé narodeniny. "Materstvo všetko zmení, ale aj každé dieťa je iné. Starší syn už lyžuje, mladší má len 2,5 roka, takže si ešte trochu počká," podotkla Schildová ešte pred rokom v rozhovore pre slovenské médiá vo Flachau.

Počas kariéry bola jej rivalkou na lyžiach, ale aj kamarátkou mimo svahov, Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Teraz už sú obe šťastnými mamičkami. "S Veronikou sme si napísali, keď porodila. Verím, že si to tiež užíva, želám jej to," dodala Marlies Schildová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vlhová sa učí zdolávať Shiffrinovú, boj o slalomový glóbus je otvorený © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prestup Šporara zo Slovana do Sportingu nie je v cieľovej rovinke, predstavy klubov sú odlišné
<< predchádzajúci článok
Tomáš Tatar asistoval aj spravil chybu, Montreal doma podľahol Chicagu (video)

Vlhová sa učí zdolávať Shiffrinovú, boj o slalomový glóbus je otvorený - diskusné fórum čitateľov