Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

09. júla 2020

Vojvodkyňa Meghan chce zabrániť zverejneniu mien priateliek z jej žaloby na bulvárne novinyMeghan, vojvodkyňa zo Sussexu, vo štvrtok požiadala súd, aby zabránil novinám Mail on Sunday vo zverejnení mien jej piatich priateliek, ktoré ju vlani ...Zdieľať
britain_meghan_07476 d0f4c9b357cb473faca0c6d42ee328c0 676x436 9.7.2020  - Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu, vo štvrtok požiadala súd, aby zabránil novinám Mail on Sunday vo zverejnení mien jej piatich priateliek, ktoré ju vlani obraňovali v anonymnom rozhovore pre americký magazín People.


Ten v súčasnosti súvisí s jej žalobou na bulvárne noviny Mail on Sunday a ich vydavateľa Associated Newspapers za články s úryvkami "súkromného a dôverného" listu, ktorý Meghan napísala otcovi niekoľko mesiacov po svadbe s princom Harrym v roku 2018.

Noviny sa mali vyhrážať


Vojvodkyňa Meghan vo svojej svedeckej výpovedi podanej na britskom vyššom súde uvádza, že sa noviny vyhrážali zverejnením mien piatich žien, ktoré sa s People zhovárali anonymne, no sú menované v súdnych dokumentoch v rámci jej žaloby.

Noviny sa podľa jej slov zverejnením snažia dosiahnuť zisk a odviesť pozornosť od pointy prípadu, pričom ohrozujú emočnú a mentálnu pohodu jej priateliek, ktoré majú právo na súkromie.

Noviny vo vyhlásení uviedli, že nemajú vôbec v úmysle cez víkend zverejniť mená žien, hoci nevidia dôvod, prečo ich utajovať, keď sú "ich dôkazy v centre prípadu". Preto by mal podľa nich o utajenosti mien rozhodnúť súd.

Meghan v žalobe obviňuje noviny a vydavateľa z porušenia autorských práv, zneužitia súkromných informácií a porušenia britského zákona na ochranu osobných údajov.

Žalovaní vinu popierajú


Zástupcovia žalovaných však vinu popierajú a argumentujú, že zverejnenie listu vojvodkyne Thomasovi Markleovi prišlo v reakcii na "jednostranný" článok v People, ktorý obsahoval rozhovor s blízkymi priateľkami a spomínal aj daný list.

To podľa právnikov znamená, že bol vo verejnej doméne. Noviny tiež argumentujú, že "o kráľovskú rodinu a činnosti, správanie sa a štandardy správania sa jej členov je obrovský a legitímny verejný záujem" a to sa netýka iba ich verejného vystupovania, ale aj "ich osobných a rodinných vzťahov, pretože tieto sú neoddeliteľnou súčasťou správneho fungovania monarchie".


Zdroj: Webnoviny.sk - Vojvodkyňa Meghan chce zabrániť zverejneniu mien priateliek z jej žaloby na bulvárne noviny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pátranie po herečke Nayi Rivere pokračuje, hlboké jazero jej telo nemusí nikdy vyplaviť
<< predchádzajúci článok
Hackeri mohli napadnúť inteligentné hodinky, v ohrození by boli aj pacienti s demenciou

Vojvodkyňa Meghan chce zabrániť zverejneniu mien priateliek z jej žaloby na bulvárne noviny - diskusné fórum čitateľov