Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. septembra 2023

Voľby by vyhralo Progresívne Slovensko, štyri politické subjekty sú tesne nad piatimi percentamiHnutie Progresívne Slovensko (PS) aktuálne vedie prieskum verejnej mienky so ziskom 19,7 percenta. Progresívci tak preskočili stranuZdieľať
prieskum kolaz 676x451 26.9.2023 (SITA.sk) - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) aktuálne vedie prieskum verejnej mienky so ziskom 19,7 percenta. Progresívci tak preskočili stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá v nich dlhodobo viedla. Tej aktuálne namerali 19,4 percenta.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


Na treťom mieste sa umiestnila strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 10,5 percenta. Do parlamentu by sa dostala aj koalícia OĽaNO a priatelia, ktorej dôveruje 9,5 percenta voličov. Nasleduje hnutie Republika s 8,5-percentnou dôverou.

Prieskum pripravila prieskumná agentúra NMS Market Research Slovakia pre Denník Sme. Zber dát sa uskutočnil od 21. septembra do 24. septembra na vzorke 1 411 respondentov.

Tesne nad piatimi percentami sa aktuálne umiestnili štyri politické subjekty – Sloboda a Solidarita (SaS), Slovenská národná strana (SNS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sme rodina. Ďaleko pod hranicou piatich percent skončila strana Aliancia s 3,1 percenta voličmi či Demokrati, ktorých by volilo 2,3 percenta respondentov.

Strana Smer-SD a hnutie PS by v parlamente obsadili zhodne po 33 kresiel. Hlas-SD by získal 18, OĽaNO a priatelia 16 a Republika 14 mandátov. Zhodne po deväť kresiel by obsadila SaS, SNS, KDH a Sme rodina.


Zdroj: SITA.sk - Voľby by vyhralo Progresívne Slovensko, štyri politické subjekty sú tesne nad piatimi percentami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Haščák tvrdí, že ho Matovič v roku 2022 žiadal o stretnutie k zdravotníckym témam, on to odmietol
<< predchádzajúci článok
Takmer 90 percent Slovákov nepovažuje témy predvolebnej kampane za dôležité, od vlády očakávajú riešenie reálnych problémov