Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. októbra 2020

Volkswagen Slovakia pripravuje testovanie zamestnancov na COVID-19 vo vlastnej réžiiVolkswagen Slovakia začal pripravovať testovanie zamestnancov antigénovými testami vo vlastnej réžii. Pre agentúru SITA to potvrdila ...Zdieľať
4o8a9117 676x451 28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Volkswagen Slovakia začal pripravovať testovanie zamestnancov antigénovými testami vo vlastnej réžii. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa automobilky Lucia Makayová.


"Vzhľadom na všetky objektívne okolnosti nám úrady umožnili testovať zamestnancov v mimoriadnom termíne, a to v piatok 30. októbra. Testovanie bude prebiehať počas všetkých troch zmien a na viacerých odberových miestach v rámci celého bratislavského závodu," uviedla Makayová.

Limitované interné kapacity


Vzhľadom na limitované interné kapacity však spoločnosť odporúča najmä nevýrobným zamestnancom, aby sa zúčastnili víkendového, štátom riadeného testovania v mieste svojho pobytu.

Automobilka taktiež informovala, že od pondelka 2. novembra bude do všetkých závodov Volkswagen Slovakia umožnený vstup len tým osobám, ktoré sa na požiadanie preukážu certifikátom s negatívnym výsledkom antigénového testu.

"Ostatným osobám bude z dôvodu ochrany zamestnancov pred nákazou vstup do závodov zakázaný. Rovnaké pravidlo platí aj pre vstup do autobusov zmluvnej dopravy," dodala hovorkyňa.

Štát umožnil firmám nad 4 000 zamestnancov, aby urobili testovanie v rámci celoplošného testovania, vo vlastnej réžii. Poskytne im na to registračne formuláre, ale aj samotné antigénové testy.

Pilier slovenského exportu


Minister obrany Jaroslav Naď v pondelok upresnil, že tento limit neznamená, že uvedený počet pracovníkov musí mať jedna konkrétna fabrika, môže ísť aj o celý priemyselný park. Celoštátne testovanie je naplánované na tento víkend.

Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov.

Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už viac ako 4,5 mld. eur. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Volkswagen Slovakia pripravuje testovanie zamestnancov na COVID-19 vo vlastnej réžii © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obyvatelia niektorých obcí v Trnavskom okrese sa budú musieť testovať v susedných obciach
<< predchádzajúci článok
Nemecko pôjde do čiastočného lockdownu, chce sa vyhnúť celoštátnemu stavu núdze

Volkswagen Slovakia pripravuje testovanie zamestnancov na COVID-19 vo vlastnej réžii - diskusné fórum čitateľov