Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. marca 2010

Volvo poputuje do čínskych rúk


Tagy: Volvo

Čínska automobilka Zhejiang Geely Holding Group podpíše v nedeľu dohodu o kúpe švédskeho výrobcu automobilov Volvo od americkej spoločnosti Ford Motor. Geely a Ford plánujú ...Zdieľať
Foto: SITA/AP

Gothenburg 28. marca (WEBNOVINY) - Čínska automobilka Zhejiang Geely Holding Group podpíše v nedeľu dohodu o kúpe švédskeho výrobcu automobilov Volvo od americkej spoločnosti Ford Motor. Geely a Ford plánujú oznámiť detaily dohody na tlačovej konferencii na západnom pobreží švédskeho mesta Gothenburg. "To budú rozhovory o dohode o nákupe akcií medzi Ford a Geely," uviedol hovorca spoločnosti Volvo Per-Ake Froberg. Ako hovorca dodal, dohoda sa neuzavrie v najbližších mesiacoch, ale najprevdepodobnejšie v treťom kvartáli.

Predaj pomôže druhému najväčšiemu americkému výrobcovi automobilov uvoľniť finančné prostriedky a sústrediť sa na kľúčovú značku Ford. Prevzatie automobilky Volvo podtrháva príchod Číny do globálneho automobilového sektora a ukončenie dvojročných rozhovorov o predaji švédskeho výrobcu. Prevzatie poskytne spoločnosti Geely, desiatej najväčšej čínskej automobilke, prístup k značke a technológiám, ktoré potrebuje na boj s omnoho väčšími štátom vlastnenými rivalmi ako Dongfeng Motor Group.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Volvo
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dohoda EÚ o Grécku by mala rozptýliť pochybnosti
<< predchádzajúci článok
River Park chcú otvoriť pred letnými prázdninami

Volvo poputuje do čínskych rúk - diskusné fórum čitateľov