Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2010

River Park chcú otvoriť pred letnými prázdninami


Tagy: River Park

Polyfunkčný komplex River Park v Bratislave na ľavom brehu Dunaja pri PKO plánuje spoločnosť J&T Real Estate otvoriť pred letnými prázdninami. Pre ...Zdieľať
River Park

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher
BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - Polyfunkčný komplex River Park v Bratislave na ľavom brehu Dunaja pri PKO plánuje spoločnosť J&T Real Estate otvoriť pred letnými prázdninami. Pre agentúru SITA to uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti J&T Real Estate Pavel Pelikán. Komplex bude otvorený spolu s promenádou pre verejnosť. "Ukončenie výstavby River Parku bude postupné v priebehu druhého štvrťroka 2010. Určitý posun v termíne považujeme za primeraný zmenám, ktorými sme do projektu počas jeho realizácie vstupovali. Momentálne sa ukončujú všetky práce na jednotlivých blokoch," povedal Pelikán.

Súčasťou komplexu je aj 203 luxusných bytov a apartmánov, reštaurácie a obchody. Podľa Pelikána viac ako 75 % bytov už pozná svojho majiteľa, kancelárske priestory a retailové prevádzky sú prenajaté na viac ako 80 %. Samotná kríza z jesene 2008 ovplyvnila podľa Pelikána hlavne rozhodovanie klientov, či si prenajmú kancelárske priestory alebo byty. "Sú podstatne opatrnejší a viac skúmajú projekty, pokiaľ sa rozhodnú investovať, prípadne podpísať nájomnú zmluvu," uviedol Pelikán.

Celkové náklady River Parku sa pohybujú na hranici 230 miliónov eur, pričom podľa Pelikána je drvivá väčšina preinvestovaná. River Park je financovaný bankovým konzorciom pod vedením ČSOB. "J&T Real Estate, a.s. zabezpečuje minoritný podiel vlastnej equity na financovaní," uviedol Pelikán.

Komplex má na celkovej ploche 32 000 m2 ponúknuť 203 luxusných bytov a apartmánov. V komplexe bude aj päťhviezdičkový hotel Kempinski Hotel River Park, reštaurácie, obchody, ale aj oddychová zóna so zeleňou a promenáda. Súčasťou budú aj trojpodlažné podzemné garáže.

Polyfunkčný komplex River Park začali stavať 30. mája 2006.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: River Park
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volvo poputuje do čínskych rúk
<< predchádzajúci článok
MZV: Švédsko pre krízu zatvorí zastupiteľský úrad

River Park chcú otvoriť pred letnými prázdninami - diskusné fórum čitateľov