Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2023

Všetkých deväť jadrových reaktorov spoločnosti Enerhoatom je pripravených na zimu, tvrdí ukrajinský minister energetiky HaluščenkoŠpecialisti spoločnosti Enerhoatom, najväčšieho výrobcu elektriny na Ukrajine, dokončili plánované opravy na poslednom, deviatom reaktore ukrajinských jadrových ...Zdieľať
sweden_eu_ministers_meeting_14771 676x451 20.11.2023 (SITA.sk) - Špecialisti spoločnosti Enerhoatom, najväčšieho výrobcu elektriny na Ukrajine, dokončili plánované opravy na poslednom, deviatom reaktore ukrajinských jadrových elektrární.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Všetky reaktory nachádzajúce sa na území kontrolovanom Ukrajinou tak pracujú na plný výkon. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda, ktorý cituje tlačovú správu Enerhoatomu.

„Niekoľko mesiacov trvajúca rozsiahla oprava jadrových elektrární bola ukončená pred začiatkom zimy a mrazmi. A to je mimoriadne dôležité, pretože práve jadrová energetika poskytuje viac ako 55 percent elektriny, ktorú krajina potrebuje. Toto je najudržateľnejšia a najstabilnejšia produkcia, ktorá umožnila nášmu energetickému systému vydržať minulú zimu. A som si istý, že tak to bude aj počas tejto vykurovacej sezóny,“ konštatoval ukrajinský minister energetiky Herman Haluščenko.


Špecialisti Enerhoatomu spoločne s americkou spoločnosťou Westinghouse urobili všetko, aby zaistili, že reaktory typu VVER 440, ktoré používali ruské palivo, prešli na palivo vyrábané vo Švédsku.


Zdroj: SITA.sk - Všetkých deväť jadrových reaktorov spoločnosti Enerhoatom je pripravených na zimu, tvrdí ukrajinský minister energetiky Haluščenko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Študenti žurnalistiky protestovali pred Úradom vlády voči prístupu Fica a Pellegriniho k médiám (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Dostál poslal Pellegrinimu oficiálny list. Žiada, aby zrušil rozhodnutie znemožňujúce prácu novinárov v parlamente