Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. januára 2020

Výberové konania Maruniakovej a Cvikovej mohli byť manipulované, ministerstvo sa obrátilo na políciuV súvislosti so sudcami sa objavili nezrovnalosti aj pri výberových konaniach, ktoré mohli byť manipulované. Vyplýva to zo zistení osobitnej komisie Súdnej rady SR, ktorá ...Zdieľať
sud 676x451 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - V súvislosti so sudcami sa objavili nezrovnalosti aj pri výberových konaniach, ktoré mohli byť manipulované. Vyplýva to zo zistení osobitnej komisie Súdnej rady SR, ktorá preveruje medializované prípady podozrivých sudcov a sudkýň. V spomínanom výberovom konaní bola aj sudkyňa Zuzana Maruniaková a Denisa Cviková. Obe sa spomínajú v komunikácii Mariana K. cez aplikáciu Threema.

Zistili vážne pochybenia


„Na dožiadanie sme získali informácie z Ministerstva spravodlivosti SR, ktoré vykonalo hĺbkovú kontrolu výberového konania na Okresnom súde Bratislava V a zistilo v ňom vážne pochybenia,“ uviedla v pondelok Berthotyová, ktorá vedie osobitnú komisiu Súdnej rady SR.

Zároveň dodala, že výberový proces mohol byť zmanipulovaný. Informácie potvrdilo pre agentúru SITA aj ministerstvo, ktoré už o zisteniach informovalo políciu.

Ďalší disciplinárny podnet


Maruniaková rozhodovala v civilnom procese o jednej miliónovej zmenke televízie Markíza. V prípade dala za pravdu Marianovi K. Cviková mala podľa zverejnenej komunikácie na celý prípad dohliadať.

Berthotyová v pondelok informovala, že komisia odporučí rade podať ďalší disciplinárny podnet. Či to bude Cviková, alebo Maruniaková nekonkretizovala. Nie je vylúčená ani možnosť, že disciplinárne budú stíhané obe.

O svojich záveroch bude komisia najskôr informovať členov súdnej rady. Najbližšie riadne zasadnutie je naplánované na 28. januára tohto roka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Výberové konania Maruniakovej a Cvikovej mohli byť manipulované, ministerstvo sa obrátilo na políciu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Severnom Írsku sú legálne sobáše homosexuálov, povolili aj registrované partnerstvá pre heterosexuálov
<< predchádzajúci článok
Silný výbuch otriasol centrom Štokholmu, polícia musela evakuovať ľudí (foto)

Výberové konania Maruniakovej a Cvikovej mohli byť manipulované, ministerstvo sa obrátilo na políciu - diskusné fórum čitateľov