Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2020

Silný výbuch otriasol centrom Štokholmu, polícia musela evakuovať ľudí (foto)Centrom Štokholmu otriasol v pondelok pred úsvitom silný výbuch, ktorý spôsobil škody na budovách a zaparkovaných autách, nevyžiadal si však obete. Oznámila to švédska polícia s tým, že explóziu ...Zdieľať
sweden_blast_59904 7c5dc9b5006a47dd8f2dc4ecea258951 676x451 13.1.2020 (Webnoviny.sk) - Centrom Štokholmu otriasol v pondelok pred úsvitom silný výbuch, ktorý spôsobil škody na budovách a zaparkovaných autách, nevyžiadal si však obete. Oznámila to švédska polícia s tým, že explóziu spôsobili výbušniny, terorizmus však vylúčila.


Výbuch nastal pred vstupom do budovy so sídlom firmy i viacerými bytmi a vyžiadal si evakuáciu obyvateľov. Počuť ho bolo do vzdialenosti niekoľkých kilometrov. Štokholmský policajný šéf Erik Widstrand uviedol, že “bol jedným z najsilnejších, aké v regióne zaznamenali". Dodal, že terorizmus nepredpokladajú a nikoho zatiaľ nezatkli.

Vo Švédsku zaregistrovali v posledných rokoch mnohé výbuchy a streľby súvisiace so znepriatelenými gangmi. Predpokladá sa, že s nimi môže súvisieť aj pondelková explózia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Silný výbuch otriasol centrom Štokholmu, polícia musela evakuovať ľudí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výberové konania Maruniakovej a Cvikovej mohli byť manipulované, ministerstvo sa obrátilo na políciu
<< predchádzajúci článok
Prokurátor Kováčik zrušil Ficovo obvinenie, vyšetrovateľ musí konať znova

Silný výbuch otriasol centrom Štokholmu, polícia musela evakuovať ľudí (foto) - diskusné fórum čitateľov