Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

19. októbra 2021

Výbor parlamentu súhlasí s rozhodnutím Matoviča a Milanovej o ponechaní kvót na slovenskú hudbu v rádiáchVýbor Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá považuje rozhodnutie o kvótach v komerčných rádiách ministra financií SRZdieľať
dsc00345 676x457 19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá považuje rozhodnutie o kvótach v komerčných rádiách ministra financií SR Igora Matoviča a ministerky kultúry Natálie Milanovej (obaja OĽaNO) za vhodné.


Zhodli sa na tom členovia výboru na schôdzi v utorok 19. októbra. Matovič 15. októbra vo svojom profile na sociálnej sieti informoval, že spolu s Milanovou sa 14. októbra dohodli, že povinnosť hrať aspoň 25 percent slovenskej hudby v komerčných rádiách ostáva.

„Výbor NR SR pre kultúru a médiá vníma otvorenie otázky povinných kvót na slovenskú hudbu v rádiách ako snahu o plnenie záväzku z Programového vyhlásenia vlády na roky 2021 – 2024,“ uviedol výbor vo svojom uznesení. Dodal však, že po vypočutí všetkých zúčastnených strán bolo rozhodnutie ponechať súčasné nastavenie kvót vhodné.

Ministerstvo kultúry SR v stredu 13. októbra informovalo o pripravenom veľkom mediálnom zákone, ktorý upravuje aj hudobné kvóty v rádiách. Ministerstvo plánovalo upraviť iba kvóty pre komerčné rádiá, no zachovať ich pre verejnoprávne stanice, a to vo výške 35 percent tak, ako to bolo doteraz.


Zdroj: Webnoviny.sk - Výbor parlamentu súhlasí s rozhodnutím Matoviča a Milanovej o ponechaní kvót na slovenskú hudbu v rádiách © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Útok medveďa v obci Nevoľné bol hoax, ako pastiera zbadal, dal sa na útek
<< predchádzajúci článok
Festival filmov Be2Can2021: Filmy uvidia diváci okrem SND aj na Dvojke

Výbor parlamentu súhlasí s rozhodnutím Matoviča a Milanovej o ponechaní kvót na slovenskú hudbu v rádiách - diskusné fórum čitateľov