Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

02. novembra 2023

Vychádza album Piesne nosím so skladbami Karola DuchoňaJe to bezprecedentný fenomén, sláva Karola Duchoňa trvá dlhší čas z umeleckého neba než trvala jeho životná púť. Napriek tomu jeho popularita stále neklesá, skôr naopak, hovorí vydavateľ M. Hanuska.Zdieľať
Vychádza album Piesne nosím so skladbami Karola Duchoňa

V nedeľu 5. novembra uplynie 38 rokov od úmrtia legendárneho speváka Karola Duchoňa. Symbolicky v tento deň vychádza kompilácia Piesne nosím, ktorá ponúkne 15 doteraz nevydaných skladieb alebo ich verzií.


Vydavateľstvo Musica v koprodukcii s RTVS pripravili z ich archívov ozajstné spevákove skvosty, ktoré sa v minulosti nedostali na žiadnu LP platňu či CD. Karol Duchoň ich nahral pre účely rozhlasu či televíznych programov, vysielaných v tom čase v Československej televízii.

Názov albumu Piesne nosím vychádza podľa vydavateľa nielen z názvu samotnej pesničky, ale inšpiroval ho aj nápis na Karolovom hrobe, kde stojí: "Piesne nosím, odteraz vaše sú, nech vám navždy iba šťastie nesú."

"Je to bezprecedentný fenomén, sláva Karola Duchoňa trvá dlhší čas z umeleckého neba než trvala jeho životná púť. Napriek tomu jeho popularita stále neklesá, skôr naopak. Neexistuje v dejinách česko-slovenskej pop music interpret, ktorý vydáva aj 38 rokov po svojom odchode pravidelne reedície CD či LP. Nápis vytesaný na Karolovom pomníku je opis jeho životného poslania. Nosí piesne a šťastie," hovorí producent a vydavateľ Martin Hanuska.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Posledná pieseň The Beatles Now and Then je na svete
<< predchádzajúci článok
Bratislavské Vianoce tento rok prinesú niekoľko noviniek, na Hlavnom námestí už stojí aj stromček (video)