Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2022

Východnú časť Indonézie zasiahlo podmorské zemetrasenie s magnitúdom 5,7Východnú časť Indonézie zasiahlo v nedeľu podmorské zemetrasenie. Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že zemetrasenie s magnitúdom 5,7 nastalo asi 158 kilometrov od dediny Laikit v provincii ...Zdieľať
gettyimages 846846240 676x365 14.8.2022 (Webnoviny.sk) - Východnú časť Indonézie zasiahlo v nedeľu podmorské zemetrasenie. Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že zemetrasenie s magnitúdom 5,7 nastalo asi 158 kilometrov od dediny Laikit v provincii Severné Sulawesi a vychádzalo z hĺbky približne 30 kilometrov pod morom.


Indonézske úrady bezprostredne po zemetrasení neevidovali žiadne vážne škody ani obete. Nepredpokladajú, že by zemetrasenie vyvolalo vlny cunami.

Indonézia, súostrovie s približne 270 miliónmi obyvateľov, je náchylná na zemetrasenia, sopečnú činnosť a vlny cunami, keďže leží v takzvanom Ohnivom kruhu tvorenom zlomovými líniami Tichého oceánu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Východnú časť Indonézie zasiahlo podmorské zemetrasenie s magnitúdom 5,7 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palestínčan spustil paľbu na autobus pri Múre nárekov, zranil pritom osem Izraelčanov
<< predchádzajúci článok
Polícia ukončila vyšetrovanie nehody Anne Heche, herečka je v kritickom stave a kóme