Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. augusta 2022

Palestínčan spustil paľbu na autobus pri Múre nárekov, zranil pritom osem IzraelčanovNeďaleko jeruzalemského Starého mesta spustil ozbrojenec paľbu na autobus, pričom zranil osem Izraelčanov. Dve osoby museli previezť s vážnymi zraneniami do nemocnice, vrátane tehotnej ...Zdieľať
israel_palestinians_12152 74c81f7865c94651bf44f7152b605472 676x451 14.8.2022 (Webnoviny.sk) - Neďaleko jeruzalemského Starého mesta spustil ozbrojenec paľbu na autobus, pričom zranil osem Izraelčanov. Dve osoby museli previezť s vážnymi zraneniami do nemocnice, vrátane tehotnej ženy.


Útočníkom bol pravdepodobne Palestínčan. Ako v nedeľu uviedla jeruzalemská polícia, v nedeľu sa sám prišiel prihlásiť k zodpovednosti za útok.

Páchateľ spustil streľbu vo chvíli, keď autobus čakal na parkovisku pri Múre nárekov. Najnovší útok v Jeruzaleme prišiel po napätom týždni medzi Izraelom a Palestínčanmi v Pásme Gazy a na Západnom brehu Jordánu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Palestínčan spustil paľbu na autobus pri Múre nárekov, zranil pritom osem Izraelčanov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z juhu Ukrajiny prichádzajú dobré správy, hlási Zelenskyj, na Donbase pokračujú tvrdé boje
<< predchádzajúci článok
Východnú časť Indonézie zasiahlo podmorské zemetrasenie s magnitúdom 5,7