Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

15. júna 2020

Vydesená žena zalarmovala políciu, v centre Prahy sa plazil dvojmetrový had škrtičTakmer dvojmetrového hada naháňali českí policajti pri Staromestskom námestí v centre Prahy, kde zviera zrejme uniklo chovateľovi. Na tiesňovú linku volala vydesená žena, ktorá veľhada ...Zdieľať
103335489_3142473129161739_4066225090196463709_o 676x451 15.6.2020  - Takmer dvojmetrového hada naháňali českí policajti pri Staromestskom námestí v centre Prahy, kde zviera zrejme uniklo chovateľovi.


Na tiesňovú linku volala vydesená žena, ktorá veľhada kráľovského stretla v pasáži. Plaza nakoniec odviezla do útulku odchytová služba.

Had vyrazil do ulíc v sobotu okolo 18. hodiny, o prípade informovala v pondelok policajná hovorkyňa Irena Seifertová. Komu zviera patrí, zatiaľ nie je jasné.

"Teplé a vlhké počasie bolo pre tohto tropického hada pochádzajúceho z Južnej Ameriky úplne ideálne. Bohužiaľ, v pasáži pri odpočinku narazil na náhodnú okoloidúcu, ktorú vydesil takmer do bezvedomia," oznámila Seifertová s tým, že žena zavolala na tiesňovú linku.

Veľhad kráľovský patrí medzi škrtiče a ide o jedného z najčastejšie chovaných hadov v Česku, pripomína portál Novinky.cz.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vydesená žena zalarmovala políciu, v centre Prahy sa plazil dvojmetrový had škrtič © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sonda Európskej vesmírnej agentúry Solar Orbiter sa výrazne priblížila k Slnku
<< predchádzajúci článok
Album Don´t Worry „Bihary“ je debutovou doskou nastupujúcej jazzovej generácie

Vydesená žena zalarmovala políciu, v centre Prahy sa plazil dvojmetrový had škrtič - diskusné fórum čitateľov