Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. mája 2020

Výročie zjavenia Panny Márie vo Fatime sa pre Covid-19 oslávilo bez pútnikov, obrady vysielali naživoV katolíckej svätyni v portugalskej Fatime sa po prvý raz za viac ako sto rokov uskutočnili oslavy zjavenia Panny Márie bez veriacich. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, pre ktorú úrady požiadali ľudí, ...Zdieľať
virus_outbreak_portugal_fatima_09177 016254a4cb0244a9b019d9af98a0ddb3 676x451 14.5.2020 - V katolíckej svätyni v portugalskej Fatime sa po prvý raz za viac ako sto rokov uskutočnili oslavy zjavenia Panny Márie bez veriacich. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu, pre ktorú úrady požiadali ľudí, aby tam necestovali. Polícia dokonca uzavrela cesty vedúce k svätyni.


Veriaci sa mohli na obradoch na pútnickom mieste zúčastniť virtuálne, keďže ich cirkev vysielala naživo. Dekan svätyne vyzval ľudí, aby v oknách svojich domovov zapálili sviečku a zúčastnili sa na "púti srdca".

Každý rok sa v noci 12. mája a ráno 13. mája zúčastňujú na bohoslužbách vo Fatime státisíce ľudí. Obradmi si pripomínajú deň, keď sa trom miestnym deťom po prvý raz údajne zjavila Panna Mária. Podobne ako pútnické miesto Lurdy vo Francúzsku, aj Fatima ročne priláka zhruba šesť miliónov pútnikov z celého sveta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Výročie zjavenia Panny Márie vo Fatime sa pre Covid-19 oslávilo bez pútnikov, obrady vysielali naživo © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aplikácia Viber čoskoro príde s novou funkciou, do videohovorov sa bude môcť zapojiť až 20 osôb
<< predchádzajúci článok
Astronaut z ISS poslal odkaz plný nádeje pre ľudí na Zemi, ktorí bojujú s pandémiou Covid-19

Výročie zjavenia Panny Márie vo Fatime sa pre Covid-19 oslávilo bez pútnikov, obrady vysielali naživo - diskusné fórum čitateľov