Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. marca 2020

Výsledok je pre nás veľmi zlý, vyhlásil Bugár a potvrdil, že skončí na čele strany Most-HídPredseda strany Most-Híd Béla Bugár označil výsledok hlasovania pre nich za veľmi zlý, očakávali totiž oveľa lepší výsledok. Zároveň potvrdil, že skončí na čele ...Zdieľať
img_2576 3 676x380 1.3.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda strany Most-Híd Béla Bugár označil výsledok hlasovania pre nich za veľmi zlý, očakávali totiž oveľa lepší výsledok. Zároveň potvrdil, že skončí na čele strany, no bude v nej naďalej pokračovať.

Online (minúta po minúte): Parlamentné voľby 2020 na Slovensku"Ako vidieť z predbežných analýz, veľa voličov, teda aj našich na južnom Slovensku, volilo OĽaNO. Predpokladám, že takisto ako od nás budú očakávať pomoc južným regiónom aj v zastupovaní menšinových práv," povedal Bugár s tým, že je v tom skeptický.

Pripustil, že funkciu splnomocnenca pre menšiny môže líder OĽaNO Igor Matovič ponúknuť napríklad Strane maďarskej komunity.

"Čo sa týka menšinových práv, neočakávam žiadne zlepšenie. Videli sme viackrát v minulosti, ako OĽaNO a pán Matovič hlasovali, napríklad, aj v prípade záchrany menšinových škôl, alebo v Radičovej vláde proti zákonu, ktorý mal upraviť tzv. zákon o dvojitom štátnom občianstve, alebo akým spôsobom fakticky obmedzil možnosť používania zákona o používaní menšinových jazykov," uviedol.Maďari a iné menšiny prvýkrát po tridsiatich rokoch od Nežnej revolúcie nebudú mať zastúpenie v slovenskom parlamente. "Je to veľká výzva aj pre strany, ktoré sa dostali do parlamentu. Poznám ich program, neočakávam žiadne zásadné zlepšenie menšinových práv," upozornil Bugár.

Koalícia dvoch maďarských strán podľa neho nebola možná, lebo by potrebovali 7 percent, a to by ťažko dosiahli. "Na čom sme sa dohodli, to by aj pomohlo, a to by bola volebná strana," priblížil Bugár na margo toho, že do volieb nešli spoločne s MKS.

Volebná strana už bola pred registráciou na ministerstve vnútra, vznikla, len Strana maďarskej komunity (SMK) to podľa neho odmietla. Po voľbách chce zatelefonovať predsedovi SMK Józsefovi Menyhártovi, aby rokovali o tom, ako budú ďalej postupovať pri zastupovaní záujmov menšín na Slovensku.

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Zdroj: Webnoviny.sk - Výsledok je pre nás veľmi zlý, vyhlásil Bugár a potvrdil, že skončí na čele strany Most-Híd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico pred novinárov neprišiel, Pellegrini odpovedal aj na otázku o „kacírskej myšlienke“
<< predchádzajúci článok
Jarjabek: Smer sa nevedel spamätať z tlaku po vražde Kuciaka a prehral vojnu s novinármi

Výsledok je pre nás veľmi zlý, vyhlásil Bugár a potvrdil, že skončí na čele strany Most-Híd - diskusné fórum čitateľov