Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. septembra 2021

Vytýčili pojednávanie s vydavateľom časopisu Zem a Vek, Rostas sa postaví pred súd v októbriNajvyšší súd SR vytýčil na 26. októbra verejné zasadnutie vo veci vydavateľa a šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Eliota R. Toho ...Zdieľať
zem a vek 676x501 29.9.2021 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd SR vytýčil na 26. októbra verejné zasadnutie vo veci vydavateľa a šéfredaktora časopisu Zem a Vek Tibora Eliota R. Toho samosudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku uznal ešte v decembri 2019 za vinného z trestného činu hanobenia národa a šírenia extrémistických materiálov a uložil mu pokutu vo výške štyritisíc eur.


Pokiaľ by finančný trest nezaplatil, náhradným trestom by boli tri mesiace väzenia. Obžalovaný aj prokurátor sa voči verdiktu na mieste odvolali.

Citácie mŕtvych osobností


Vydavateľ a šéf časopisu Zem a Vek čelil obžalobe pre šírenie extrémistických materiálov, hanobenie národa a podnecovanie rasovej nenávisti.

V článku Klin Židov medzi Slovanmi z mája 2017 Tibor Eliot R. uvádzal citácie na adresu Židov, ktoré pripisuje historickým osobnostiam ako Matej Bel, Andrej Kmeť, Jozef Miloslav Hurban alebo Svetozár Hurban Vajanský.

Výzvy k nenávisti odmieta


„To, čo nájdeme v historických spisoch od najväčších slovenských dejateľov, by si dnes bez sociálnej a mediálnej smrti nemohol dovoliť napísať nikto. Ba dokonca zákony, ktorým sme dovolili, aby nad nami vládli, by nás priviedli až k samotnému vylúčeniu zo spoločnosti,“ napísal napríklad v článku.

Pred súdom deklaroval obžalovaný svoju nevinu s tým, že pri opísaní článku využil exaktné citácie historických osobností. Zdôraznil tiež, že v článku vyzýval k solidarite a vzájomnosti národov a odmietol akékoľvek výzvy k nenávisti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vytýčili pojednávanie s vydavateľom časopisu Zem a Vek, Rostas sa postaví pred súd v októbri © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špecializovaný trestný súd bude rozhodovať o väzbe pre Plačkovú a ďalších obvinených v kauze drogového gangu
<< predchádzajúci článok
Vláda odklepla dohodu o financovaní k mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti

Vytýčili pojednávanie s vydavateľom časopisu Zem a Vek, Rostas sa postaví pred súd v októbri - diskusné fórum čitateľov