Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. apríla 2013

Muzikálový seriál Glee bude mať piatu aj šiestu sériuPopulárny muzikálový seriál Glee (2009) bude pokračovať piatou aj šiestou sezónou. V piatok to oznámila televízia Fox. "Glee debutoval ako prvý a jediný úspešný muzikálový ...Zdieľať
glee BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) - Populárny muzikálový seriál Glee (2009) bude pokračovať piatou aj šiestou sezónou. V piatok to oznámila televízia Fox.


"Glee debutoval ako prvý a jediný úspešný muzikálový komediálny seriál. Po viac ako štyroch rokoch naďalej prekračuje hranice žánrov, je priekopnícky a má významný dopad na populárnu kultúru," vysvetlil rozhodnutie Kevin Reilly z televízie Fox, ktorý seriál dostal na obrazovky.

Ako informoval magazín The Hollywood Reporter, aktuálnu štvrtú sériu Glee sleduje okolo 8,7 milióna ľudí, pričom fanúšikovia si kúpili už vyše 13 miliónov albumov a 53 miliónov piesní v digitálnej podobe.Seriál Glee sa odohráva na fiktívnej McKinley High School v Ohiu, kde pôsobí stredoškolský zbor New Directions, ktorému sa spočiatku veľmi nedarí. Preto sa ho ujme učiteľ španielčiny Will Schuester (Matthew Morrison), ktorý ho zažil v období jeho najväčšej slávy a úspechov na súťažiach. Čaká ho neľahká úloha, keďže byť členom zboru znamená šikanu od spolužiakov. Prostredníctvom konkurzu však objaví niekoľko talentovaných detí a začne budovať nový tzv. 'glee klub'.

To sa však nepáči telocvikárke a trénerke roztlieskavačiek Sue (Jane Lynch), ktorá je zvyknutá, že v škole je jediným dôležitým klubom práve ten jej. Preto chce zbor zničiť v samom zárodku. Hviezdami seriálu sú Jayma Mays, Dianna Agron, Kevin McHale, Lea Michele, Cory Monteith, Amber Riley, Chord Overstreet, Naya Rivera, Heather Morris, Harry Shum Jr., Mark Salling či Jenna Ushkowitz.

V Glee hosťovali napríklad Neil Patrick Harris, Sarah Jessica Parker, Kate Hudson alebo Gwyneth Paltrow, ktorá za stvárnenie Holly Holliday v troch častiach získala cenu Emmy. Glee sa mimoriadne darí - na Emmy ho nominovali dovedna úctyhodných 35 ráz, z toho šesťkrát si zo slávnostného večera odniesol aj sošku. Má tiež dva Zlaté glóbusy v kategórii Najlepší televízny seriál - muzikál alebo komédia, ďalšie dva získali Jane Lynch a Chris Colfer.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kvalifikáciu v púštnom Bahrajne vyhral Rosberg
<< predchádzajúci článok
Warchalovci sa predstavia v Južnej Kórei

Muzikálový seriál Glee bude mať piatu aj šiestu sériu - diskusné fórum čitateľov