Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2020

Za obete pandémie sa v Španielsku začal desaťdňový štátny smútokV Španielsku sa v stredu začal desaťdňový štátny smútok za obete pandémie. Vlajky vejú od rána na pol žrde na viac než 14-tisíc štátnych budovách. Španielsky kráľ Filip VI. držal na poludnie miestneho ...Zdieľať
virus_outbreak_spain_81444 dbaf71ed7e1e4e2fa805870b1329a4a3 676x451 27.5.2020 (Webnoviny.sk) - V Španielsku sa v stredu začal desaťdňový štátny smútok za obete pandémie. Vlajky vejú od rána na pol žrde na viac než 14-tisíc štátnych budovách. Španielsky kráľ Filip VI. držal na poludnie miestneho času minútu ticha za viac než 27-tisíc ľudí, ktorí doteraz ochoreniu COVID-19 podľahli. Rovnako tak spravili v parlamente aj premiér Pedro Sánchez a poslanci, zatiaľ čo zdravotníci a ostatní občania prerušili z úcty k obetiam svoje bežné aktivity.


Desaťdňové obdobie smútku je najdlhšie, odkedy Španielsko znovu nastolilo demokraciu koncom 70. rokov. Kráľ Filip VI., ako hlava štátu, plánuje tiež zorganizovať väčšiu ceremóniu na uctenie si obetí, akonáhle sa krajina zbaví prísnych pravidiel súvisiacich s pandémiou.

V Španielsku doteraz zaznamenali vyše 236-tisíc prípadov koronavírusu, pričom 27 117 osôb už nákaze podľahlo.Zdroj: Webnoviny.sk - Za obete pandémie sa v Španielsku začal desaťdňový štátny smútok © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priaznivá epidemiologická situácia umožňuje postupné otváranie Chorvátska pre turistov
<< predchádzajúci článok
Test premorenosti by na Slovensku nemal zmysel, myslí si premiér Igor Matovič

Za obete pandémie sa v Španielsku začal desaťdňový štátny smútok - diskusné fórum čitateľov