Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

16. februára 2020

Začal sa tradičný Benátsky karnevalFestival, ktorý bude trvať do 25. februára, vznikol v Benátkach v roku 1162, deň po vojenskom víťazstve.Zdieľať
Začal sa tradičný Benátsky karneval

V talianskom meste Benátky sa v nedeľu začal každoročný Benátsky karneval. Na otvorení podujatia, ktoré sprevádza "let anjela", sa na Námestí sv. Marka zišli tisícky ľudí, mnohí v tradičných maskách.


Každú prvú nedeľu tohto festivalu sa vyberie mladá žena, ktorá predstavuje "Máriu" a má česť predviesť akrobatické číslo - spustiť sa v špeciálnom kostýme na popruhoch z 99 metrov vysokej zvonice Baziliky sv. Marka na pódium pripravené pod chrámom, pričom rozhadzuje konfety.

"Ide o číru energiu, cítila som vietor, more, zem podo mnou, i oheň vo mne," uviedla pre tlačovú agentúru AFP tohtoročná predstaviteľa anjela Linda Paniová, pre ktorú bol tento zážitok "najšťastnejšou chvíľou v živote".

Stáročný Benátsky karneval, ktorý má korene v kresťanských oslavách pred pôstnym obdobím, láka zástupy zahraničných aj talianskych turistov svojou jedinečnou atmosférou masiek a divadelných predstavení.

Festival, ktorý bude trvať do 25. februára, vznikol v Benátkach v roku 1162, deň po vojenskom víťazstve.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Samica orangutana, ktorej súd priznal štatút osoby, má nového priateľa
<< predchádzajúci článok
Päťročný chlapec zachránil svoju rodinu pred požiarom, hasiči mu vystrojili veľkú ceremóniu (video)

Začal sa tradičný Benátsky karneval - diskusné fórum čitateľov