Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. mája 2024

Začalo sa s prípravou opatrení na zlepšenie bezpečnostnej situácie, pracovná skupina mala na Úrade vlády prvé zasadnutieNa Úrade vlády SR sa v piatok uskutočnilo úvodné zasadnutie pracovnej skupiny k príprave opatrení a návrhu zákona na zlepšenie ...Zdieľať
zakon e1680951163246 676x394 24.5.2024 (SITA.sk) - Na Úrade vlády SR sa v piatok uskutočnilo úvodné zasadnutie pracovnej skupiny k príprave opatrení a návrhu zákona na zlepšenie bezpečnostnej situácie.


Ako informoval tlačový odbor úradu, na zasadnutí pracovnej skupiny sa zúčastnili zástupcovia ministerstiev, ako aj bezpečnostných zložiek SR. Na ministerstvá bol postúpený zoznam opatrení, ktoré je potrebné aplikovať na rezortnej úrovni s cieľom zlepšenia bezpečnosti a odolnosti Slovenska.

Členovia pracovnej skupiny predstavili základné ideové opatrenia, ktoré budú ďalej rozpracované na rezortnej úrovni do konkrétnej legislatívno-technickej podoby. Otvorená bola aj téma kvality mediálneho prostredia a záujem zapojiť do skvalitnenia spoločenského prostredia aj samotné médiá, ktoré sa veľkou mierou na ňom podieľajú," informoval úrad vlády.

Doplnil, že vedúci úradu Juraj Gedra v tejto súvislosti vyzdvihol preventívny účinok opatrení, ktoré boli vykonané na jednotlivých rezortoch a zadefinoval základnú ideu, na ktorej bude fungovať pracovná skupina, a to rešpekt k inému názoru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Začalo sa s prípravou opatrení na zlepšenie bezpečnostnej situácie, pracovná skupina mala na Úrade vlády prvé zasadnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Americký vojak Gordon Black, ktorého zatkli v ruskom Vladivostoku, zostáva vo vyšetrovacej väzbe
<< predchádzajúci článok
Medzinárodný súdny dvor nariadil zastaviť Izraelu vojenské operácie v meste Rafah na juhu Pásma Gazy