Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júla 2020

Zamestnávatelia a SZČO môžu od 1. júla žiadať príspevky na udržanie zamestnanosti za júnOd 1. júla tohto roka môžu zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) žiadať o príspevky na udržanie zamestnanosti v ...Zdieľať
gettyimages 1211345161 676x451 1.7.2020 - Od 1. júla tohto roka môžu zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) žiadať o príspevky na udržanie zamestnanosti v rámci projektu „Prvá pomoc“ za jún. V tlačovej správe o tom informuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Príspevky na mzdy"Termín na podanie májových výkazov, resp. žiadostí s výkazmi uplynie živnostníkom, ktorí žiadajú o príspevok cez opatrenie 2, 30. júna o polnoci," upozornil rezort.

Zamestnávatelia môžu žiadať o príspevky na mzdy zamestnancov za máj až do 31. júla 2020.

Za tri mesiace vyplatili úrady práce, sociálnych vecí a rodiny zamestnávateľom, SZČO a ľuďom bez príjmu viac ako 356 miliónov eur. Išli najmä na mzdy zamestnancov a podporu činnosti živnostníkov.

Rôzne modely pomoci


"Mnohí z nich dostali pomoc opakovane, niekoľko mesiacov po sebe. Príspevky budeme aj napriek uvoľneniu opatrení poskytovať aj za mesiace jún a júl," uviedol rezort práce. Záujemcovia o pomoc za jún môžu žiadať o príspevky od 1. júla toho roka.

SZČO zasielajú svoje výkazy, resp. žiadosti s výkazmi v rámci opatrenia 2 do konca júla. Zamestnávatelia, ktorí idú cez opatrenia 1 a 3A alebo 3B, žiadajú do 31. augusta 2020.

"Keďže situácia sa postupne zlepšuje, v júni a v júli umožníme zamestnávateľom prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie. Umožníme im aj súbeh, na každú prevádzku budú môcť čerpať opatrenie, ktoré im vyhovuje, buď 3A alebo 3B," dodáva ministerstvo.Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia a SZČO môžu od 1. júla žiadať príspevky na udržanie zamestnanosti za jún © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jana Tomas: Spať denne plnohodnotným spánkom bol pre mňa predtým luxus
<< predchádzajúci článok
Žena na Porsche prekročila v obci rýchlosť o takmer 80 km/h, prišla o vodičský preukaz aj peniaze

Zamestnávatelia a SZČO môžu od 1. júla žiadať príspevky na udržanie zamestnanosti za jún - diskusné fórum čitateľov