Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. októbra 2021

Zamestnávatelia a SZČO si budú zrejme môcť pre koronavírus opäť odložiť splatnosť sociálnych odvodovMinister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak do konca tohto mesiaca predloží návrh na ďalšie odloženie splatnosti sociálnych odvodov. Povedal ...Zdieľať
gettyimages 1211345161 676x451 7.10.2021 (Webnoviny.sk) - Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak do konca tohto mesiaca predloží návrh na ďalšie odloženie splatnosti sociálnych odvodov. Povedal to pred štvrtkovým rokovaní vlády.


Návrh sa podľa Krajniaka objaví na rokovaní vlády možno už budúci týždeň.  Upozornil na to, že väčšine dotknutých zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činných osôb táto možnosť v minulosti pomohla. „Je veľmi malé percento tých, ktorí odložené odvody nakoniec nezaplatia," povedal.

Odložiť si úhradu sociálnych odvodov mohli v minulosti tí zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 percent a viac.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zamestnávatelia a SZČO si budú zrejme môcť pre koronavírus opäť odložiť splatnosť sociálnych odvodov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Segment eventov postupne ožíva. Incheba hostí výstavy, významné konferencie aj veľké koncerty
<< predchádzajúci článok
Minister Krajniak možno umožní firmám pýtať sa zamestnancov, či sú očkovaní

Zamestnávatelia a SZČO si budú zrejme môcť pre koronavírus opäť odložiť splatnosť sociálnych odvodov - diskusné fórum čitateľov