Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2013

Západ zasypú tony snehu, platí výstraha druhého stupňaBiele peklo skomplikuje v utorok životy ľudí najmä na západnom Slovensku. Husté sneženie má pokračovať po celý deň. Z Francúzska sa presunie nad centrálne Stredomorie tlaková níž, ...Zdieľať
sneh BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Biele peklo skomplikuje v utorok životy ľudí najmä na západnom Slovensku. Husté sneženie má pokračovať po celý deň.


Z Francúzska sa presunie nad centrálne Stredomorie tlaková níž, po okraji ktorej začne vo vyšších vrstvách ovzdušia prúdiť od juhu do našej oblasti teplý vzduch.

Krajinu zahalia mraky. Bude oblačno až zamračené a miestami, najmä na západe, treba očakávať sneženie, pričom v nižších polohách sa vločky môžu ojedinele zmeniť na dážď so snehom.

Meteorológovia vydali 2. stupeň výstrahy pred snežením a snehovými závejmi a jazykmi pre okresy Dunajská Streda, Galanta, Trnava, Myjava, Skalica, Senica, Malacky, Pezinok, Senec a Bratislava. Nasnežiť tu môže až 20 až 30 centimetrov.

Prvý stupeň výstrahy pred nepriazňou počasia platí pre okresy Trenčín, Ilava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Topoľčany, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Turčianske Teplice, Žiar nad Hronom, Banská Štiavnica, Žarnovica, Partizánske, Hlohovec, Nitra, Zlaté Moravce, Levice, Nové Zámky, Šaľa a Komárno. Meteorológovia očakávajú do 20 centimetrov nového snehu.

Podobný scenár sa zopakuje aj zajtra a pribudne ďalší sneh.

Najvyššia denná teplota dosiahne -2 až 3 stupne Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 m bude okolo -4 stupňov Celzia.

Zaduje vietor južných smerov s rýchlosťou do do 5 m/s (20 km/h), v južnej polovici západného Slovenska juhovýchodný vietor 4 až 8 m/s (15 až 30 km/h), v nárazoch až okolo 13 m/s (45 km/h). Na hrebeňoch hôr hrozí silný až prudký vietor.

Predpokladané množstvo zrážok/nového snehu pre utorok je 0 až 9 mm / 0 až 10, na západe ojedinele 10 až 30 centimetrov.

Informácie pochádzajú zo stránky SHMÚ.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Írsko chce testy hovädzieho a zvoláva stretnutie ministrov
<< predchádzajúci článok
Severná Kórea zrejme uskutočnila ďalšiu jadrovú skúšku