Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

07. septembra 2021

Zápasy ME v hádzanej na Slovensku budú len pre zaočkovaných divákovBudúcoročné majstrovstvá Európy v hádzanej mužov na Slovensku budú len pre zaočkovaných divákov. Tí budú môcť navštíviť zápasy v Bratislave a Košiciach. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom ...Zdieľať
hadz_ts78076 676x533 7.9.2021 (Webnoviny.sk) - Budúcoročné majstrovstvá Európy v hádzanej mužov na Slovensku budú len pre zaočkovaných divákov. Tí budú môcť navštíviť zápasy v Bratislave a Košiciach. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša.

Spustili predaj vstupeniek


Organizátori ME vychádzajú z toho, že pandemická situácia s koronavírusom bude v januári 2022 na Slovensku horšia ako je dnes. Ak by sa ME konali v inom režime, hrozili by výrazné škrty pri povolenom počte divákov v hľadiskách. Šampionát sa uskutoční 13.- 30. januára 2022 na Slovensku a v Maďarsku.

"Budú tu hrať tímy z 12 krajín a keďže zastúpenie obecenstva bude medzinárodné, do hál sa dostanú len zaočkovaní fanúšikovia. Zmeniť sa to môže iba v prípade, ak sa pandemická situácia pred šampionátom výrazne zlepší. Týmto chceme dať jasnú odpoveď na to, ako sa priaznivci do haly môžu dostať, aby si nekupovali vstupenky, ak sa nechcú dať z akýchkoľvek dôvodov zaočkovať. My to rešpektujeme, ale oni musia rešpektovať, že my sme zodpovední za organizáciu šampionátu a bezpečnosť všetkých jeho účastníkov," informoval Holeša. Podotkol tiež, že rovnaké podmienky budú platiť aj pre stretnutia v Maďarsku.

Práve v utorok SZH spustil predaj aj denných vstupeniek na dva alebo tri zápasy. Vstupenky na dva súboje základných skupín budú stáť od 29 do 49 eur, na nadstavbovú časť v Bratislave to bude od 59 do 79 eur. "Doteraz bolo možné kúpiť len rôzne balíčky, od dneška teda spúšťame nový režim predaja," pokračoval šéf SZH.

Maskotom šampionátu bude Tricky


Slováci sa na ME predstavia v základnej F-skupine a súboje absolvujú v Košiciach. Postupne nastúpia proti Nórom, Litovčanom a Rusom. Do ďalšej fázy z každej zo šiestich skupín postúpia po dva najúspešnejšie družstvá.

Ak medzi nimi budú aj Slováci, ďalšie tri súboje odohrajú v Bratislave. Vyraďovaciu časť šampionátu bude hostiť Budapešť. Dovedna 30 duelov ME bude hostiť Slovensko a ďalších 35 súbojov sa uskutoční v Maďarsku. Maskotom šampionátu bude jeleň Tricky.

Predseda organizačného výberu Martin Simonides tiež prezradil niečo o pláne prípravy Slovákov na ME. V závere septembra absolvujú sústredenie, v úvode novembra v Topoľčanoch dva prípravné súboje proti Srbom a na začiatku januára 2022 tesne pred ME nastúpia dvakrát proti Rakúšanom.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zápasy ME v hádzanej na Slovensku budú len pre zaočkovaných divákov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na ME v cyklistike pôjde rekordný počet Slovákov, najväčšou hviezdou je Peter Sagan
<< predchádzajúci článok
Hamilton dostane od budúceho ročníka F1 druhého pilota, Bottasa nahradí Russell

Zápasy ME v hádzanej na Slovensku budú len pre zaočkovaných divákov - diskusné fórum čitateľov