Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

24. júla 2020

Zasadne pandemická komisia, bude riešiť plán v prípade druhej vlny koronavírusuNa Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR v piatok zasadne pandemická komisia. Informoval o tom komunikačný odbor MZ SR v tlačovej správe.Zdieľať
koronavirus meranie

Komisia bude rokovať o pandemickom pláne, podľa ktorého budú koordinované postupy v prípade druhej vlny pandémie COVID-19.

Slovensko je pripravené na nárast nakazených

Slovenské zdravotníctvo je s prihliadnutím na pandemický plán podľa rezortu pripravené na možnú druhú vlnu pandémie COVID-19. Pripravené sú tri fázy reprofilizácie lôžok pre nakazených koronavírusom, závisieť budú od aktuálnej epidemiologickej situácie.

V jarných mesiacoch sme si prvú fázu reprofilizácie prakticky vyskúšali, spustenie druhej a tretej sme testovali, jednotlivé fázy reprofilizácie by teda mali byť správne nastavené. Jednotlivé fázy vedia nemocnice, v prípade potreby, rýchlo aktivovať,“ povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí. Slovensko je podľa rezortu pripravené aj na enormný nárast nakazených.

Dostatok máme podľa ministra Krajčího aj pľúcnych ventilácií pre pacientov s COVID-19. Nemocnice sa zároveň dovybavovali aj ďalším prístrojovým vybavením. „Prístrojová technika je dôležitá na poskytnutie adekvátnej a kvalitnej zdravotnej starostlivosti ľuďom nielen počas pandémie koronavírusu, ale naše nemocnice ju budú vedieť zužitkovať aj na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti ostatných ochorení,“ vysvetlil šéf rezortu zdravotníctva. Ako doplnil, cieľom rezortu je po pandémii zintenzívniť operačnú činnosť a znížiť čakacie lehoty.

Pandémia je vo fáze 0

Pandémia COVID-19 je na základe aktuálnej epidemiologickej situácie na Slovensku vo fáze 0. Epidemiologickú situáciu monitorujú regionálne úrady verejného zdravotníctva. Analyzujú okrem iného počet ohnísk nákazy, nárast počtu hospitalizovaných, percentuálnu mieru hospitalizácie zo všetkých prípadov, komplikácie ochorení či nárast počtu úmrtí. Ak si to epidemiologická situácia vyžiada, Slovensko sa posunie do prvej fázy.

V pätnástich nemocniciach v jednotlivých regiónoch Slovenska sa vyčlení priestor pre „COVID pacientov„. Pôjde o 3 385 lôžok a 118 pediatrických lôžok, čo je v priemere 233 lôžok na nemocnicu a podľa regionálneho rozloženia takmer 500 lôžok na príslušný kraj. Tieto budú v prvej fáze k dispozícii len pacientom s ochorením COVID-19. Ostatné nemocnice budú fungovať v štandardnom režime.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Bratislave stúpol počet nakazených, koronavírus sem priniesli aj z Chorvátska (24. 7. 2020)
 Švédi tvrdia, že imunita proti koronavírusu môže trvať dlhšie, ohlásili dobré správy (23. 7. 2020)
 Koronavírus: V stredu pribudlo na Slovensku 31 nových prípadov ochorenia COVID-19. Spravilo sa 2251 testov. (23. 7. 2020)
 Na Slovensku zomrel pacient nakazený koronavírusom (22. 7. 2020)
 Trump verí, že vakcína proti koronavírusu je na dosah. USA si už objednali 100 miliónov dávok (22. 7. 2020)
 Koronavírus: Po utorku máme 37 nových pacientov s COVID-19, stúpol aj počet vyliečených (22. 7. 2020)
 Po náraste počtu infikovaných koronavírusom Rakúsko opäť zaviedlo povinnosť nosenia ochranných rúšok (21. 7. 2020)
 Koronavírus: Slovensko má 41 nových nakazených, na Covid-19 otestovali vyše 3-tisíc ľudí (21. 7. 2020)
 Dokážu Slováci spoločne bojovať proti Covid-19? Optimistická bola len jedna skupina ľudí (21. 7. 2020)
 Covid-19 spôsobil nepresné predpovede počasia, problémy sú aj pri včasných varovaniach meteorológov (20. 7. 2020)nasledujúci článok >>
Vodičov čakajú viaceré obmedzenia na diaľniciach, pripravte sa aj na obchádzky
<< predchádzajúci článok
V Bratislave stúpol počet nakazených, koronavírus sem priniesli aj z Chorvátska

Zasadne pandemická komisia, bude riešiť plán v prípade druhej vlny koronavírusu - diskusné fórum čitateľov