Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. júla 2021

Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmiDo holandského Rotterdamu dorazila masívna kontajnerová loď, ktorá v marci takmer týždeň blokovala Suezský prieplav. Ever Given doplávala do ...Zdieľať
egypt_suez_canal_47640 fc7db1d60f15409399fce0ebac2b51ed 676x450 29.7.2021 (Webnoviny.sk) - Do holandského Rotterdamu dorazila masívna kontajnerová loď, ktorá v marci takmer týždeň blokovala Suezský prieplav. Ever Given doplávala do kontajnerového terminálu Amazonehaven vo štvrtok ráno, mesiace po plánovanom termíne príchodu, a začali z nej vykladať náklad.


Loď by mala podľa rotterdamského prístavu zostať v Holandsku do 5. augusta, potom by mala vyplávať do anglického prístavu Felixstowe.

Ever Given, ktorá sa plaví pod panamskou vlajkou, smerovala do Rotterdamu, keď sa 23. marca neďaleko mesta Suez vzpriečila v prieplave a zasekla sa na brehu. Uvoľnenie trvalo šesť dní a okrem iného zahŕňalo flotilu silných remorkérov a bagrovacích plavidiel, ktoré odbagrovali 30-tisíc kubických metrov bahna a piesku.

Po tom, ako sa ju po šiestich dňoch podarilo uvoľniť, úrady nariadili, aby loď zostala zadržaná vo Veľkom horkom jazere uprostred kanála, než sa majitelia a egyptské úrady dohodnú na urovnaní. Po troch mesiacoch sporu a rokovaní loď opustila prieplav začiatkom tohto mesiaca.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmi © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensku hrozí ďalší odliv mozgov, zrušenie odvodových stropov bude trestom za úspech
<< predchádzajúci článok
Naďovo ministerstvo sa oháňa transparentnosťou, ale nový tender na bojové obrnené vozidlá 8×8 nemusí priniesť nižšie ceny

Zaseknutá loď Ever Given dorazila konečne do Holandska, náklad mala doručiť už pred mesiacmi - diskusné fórum čitateľov