Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. decembra 2023

Zavinšujú a vypýtajú si peniaze alebo iné dary. Bratislavská spoločnosť OLO upozorňuje na falošných smetiarovBratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO) upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa môžu vydávať za jej zamestnancov a od ...Zdieľať
339562771_240334338527913_3570020631041020144_n 676x451 1.12.2023 (SITA.sk) - Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu a.s. (OLO) upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa môžu vydávať za jej zamestnancov a od obyvateľov Bratislavy pýtať finančnú odmenu.


Podľa manažérky externej komunikácie OLO Zuzany Balkovej niektoré bratislavské domácnosti v minulosti cez adventné a vianočné sviatky prekvapili koledníci, ktorí sa vydávali za smetiarov.

Za vinše si pýtali finančnú odmenu alebo iné dary. Spoločnosť sa od týchto aktivít a osôb v minulosti dištancovala.

„Zamestnanci OLO majú takúto činnosť zakázanú a v žiadnom prípade od občanov nepýtajú peňažnú hotovosť ani iné dary. Falošní smetiari zvykli chodiť v inom oblečení, používali osobné vozidlo a žiadali malé finančné dary,“ uviedla Balková.

Dodala, že zamestnanci OLO nosia sivo-oranžové uniformy s logom OLO, v chladnejšom počasí aj reflexné bundy. Pri svojej práci používajú veľké zberové vozidlá.

Ak sa niekde vyskytnú smetiari – podvodníci, treba podľa OLO volať políciu na 158.


Zdroj: SITA.sk - Zavinšujú a vypýtajú si peniaze alebo iné dary. Bratislavská spoločnosť OLO upozorňuje na falošných smetiarov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nocľaháreň v Poprade za približne pol milióna eur zrekonštruovali a pojme viac ľudí bez strechy nad hlavou (video+foto)
<< predchádzajúci článok
Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov