Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2024

Zelenskyj chce útočiť západnými zbraňami na ciele v Rusku, pýta si súhlas od partnerov Kyjeva (video)Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval partnerov Kyjeva, aby mu umožnili útočiť západnými zbraňami na vojenské ciele na ruskom území. Vo svojom prejave povedal, ...Zdieľať
russia_ukraine_war_20907 676x451 27.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval partnerov Kyjeva, aby mu umožnili útočiť západnými zbraňami na vojenské ciele na ruskom území. Vo svojom prejave povedal, že Ukrajina vie, kde sa sústreďujú ruské vojská, a pozná oblasti, z ktorých štartujú ruské rakety a bojové lietadlá. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Zničiť túto teroristickú silu, a tým zachrániť tisíce životov a zaručiť zastavenie rozširovania vojny, je čisto politické rozhodnutie. Rozhodnutie, ktoré treba urobiť," vyjadril sa Zelenskyj. Tiež vyzval partnerov, aby urýchlili a zvýšili dodanie stíhačiek F-16 Ukrajine.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Zároveň im poďakoval za vyjadrenie sústrasti a odsúdenie ruského útoku na hypermarket v Charkove, ktorý 25. mája zabil 16 ľudí.

„Je dôležité, aby toto odsúdenie viedlo k úplne spravodlivým dôsledkom. Že konečne získame dostatočný počet systémov protivzdušnej obrany na ochranu Ukrajiny a našich miest. A že naši partneri majú dostatok odhodlania na preventívnu ochranu pred ruskými teroristami, rovnako ako by zaútočili na akéhokoľvek iného teroristu, zničiť ich skôr, ako začnú brať životy,“ zdôraznil.Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj chce útočiť západnými zbraňami na ciele v Rusku, pýta si súhlas od partnerov Kyjeva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štátny tajomník Slavomír Partila ocenil tréningy O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Stretol sa na nich s deťmi aj so samotným Matejom
<< predchádzajúci článok
Čoskoro v predaji: IQOS ILUMA už o pár dní predstaví letnú limitku