Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. februára 2024

Zelenskyj zľahčuje stiahnutie ukrajinských vojakov z Avdijivky, poukázal na inú vecUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa snaží nepripisovať prílišný význam tomu, že ukrajinskí vojaci museli ustúpiť z mesta Avdijivka ...Zdieľať
russia_ukraine_war_49976 676x451 22.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa snaží nepripisovať prílišný význam tomu, že ukrajinskí vojaci museli ustúpiť z mesta Avdijivka v Doneckej oblasti, ktoré následne obsadili ruské sily.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako referuje britský web The Guardian, zaznelo to v upútavke na Zelenského rozhovor pre Fox News, ktorý má byť odvysielaný vo štvrtok.

Poukázal na omnoho väčšie úspechy


Ruskí okupanti niekoľko mesiacov „búšili“ do Avdijivky, ktorá pre nich predstavuje najvýznamnejší územný zisk za takmer rok. Namiesto toho Zelenskyj poukázal na omnoho väčšie úspechy ukrajinskej strany v skorších fázach vojny, predovšetkým v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny.

„Počas týchto dvoch rokov sme získali späť časť Charkovskej oblasti. Teraz sme v tejto oblasti... A odblokovali sme Čierne more. Sú tam obilné cesty a zničili sme veľa lodí ruskej flotily,“ povedal Zelenskyj. „To je to, čo sme robili počas dvoch rokov. A čo dokázali oni? Len toto jedno miesto. Ale za akú cenu?“

Spomalenie pomoci od Západu


Zelenskyj tiež vyjadril nespokojnosť so spomalením západnej pomoci bez toho, aby spomenul Spojené štáty. „Musíme byť rýchlejší. To znamená odstrániť všetku byrokraciu. Inak nebudeme mať žiadnu šancu,“ povedal ukrajinský líder.Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj zľahčuje stiahnutie ukrajinských vojakov z Avdijivky, poukázal na inú vec © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medvedev by mal vyhľadať psychologickú pomoc, reaguje Brusel na jeho vyjadrenia o Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Na východe Slovenska sa opäť triasla zem, epicentrum bolo len 16 kilometrov od Humenného