Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. januára 2020

Život je hojdačka, dokáže Evita novým filmom Príliš osobná známosťTvorivý tím úspešného filmu Všetko alebo nič, ktorý pred tromi rokmi videlo v slovenských kinách viac ako 338 000 divákov a diváčok, prinesú už čoskoro na filmové plátna nový príbeh.Zdieľať
Príliš osobná známosť

6. januára 2020 vstúpi do distribúcie snímka Príliš osobná známosť, adaptácia ďalšej z kníh Evity Twardzik Urbaníkovej, jednej z našich najúspešnejších spisovateliek.

 


Spomedzi knižných titulov, za ktorými autorsky stojí, vybrala Evita tentoraz príbeh, ktorý opisuje život so všetkými jeho odtienkami. „Príliš osobná známosť je presne o tom, že život je hojdačka, raz sme dole, raz sme hore, niekedy sme dlhšie tam, niekedy na tej druhej strane a je plná emócii. Čím som staršia, tým viac vnímam, že nič v živote nie je čiernobiele, a to sa mi páči aj na príbehoch troch žien, ktoré sú nosné v tomto filme,“ hovorí spisovateľka, ktorá spolu s režisérkou Martou Ferencovou napísala aj filmový scenár.

Spomínanú trojicu hrdiniek vo filme stvárnia úspešné české herečky Petra Hřebíčková, Tatiana a Dyková a Eliška Balzerová. Autorka predlohy neskrýva nadšenie z obsadenia a dodáva, že mimoriadne pozitívne ju svojím talentom a disciplínou prekvapila najmladšia členka hereckého ansámbla, v čase nakrúcania päťročná Valentýna Bečková. „V jednej scéne sme potrebovali, aby srdcervúco plakala a ona aj srdcervúco plakala a keď doplakala, prišla za mnou a spýtala sa - plakala som tak, ako si to napísala?“ spomína Evita.
 

Herečkám všetkých vekových kategórií budú na plátne robiť spoločnosť herci Branislav Trifunović, Predrag Manojlović, Janko Popović Volarić, ale aj Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš. Snímku Príliš osobná známosť, ktorá vznikla v koprodukcii spoločností JOY DEPARTMENT, NUNEZ NFE a TRINITY PICTURES, do kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film.
 
 
Príliš osobná známosť
Premiéra: 16. januára 2020
Krajina pôvodu: Slovensko, Česká republika
Žáner: komédia
Dĺžka: 107 min
Jazyková verzia: slovenský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Réžia: Marta Ferencová
Scenár: Marta Ferencová, Eva Urbaníková
Kamera: Mário Ondriš
Hrajú: Eliška Balzerová, Tatiana Dyková, Petra Hřebíčková, Ľuboš Kostelný, Marián Mitaš, Janko Popovič Volarič, Branislav Trifunovič a iní

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dokumentárny film Attila
<< predchádzajúci článok
KINO NOVINKY TÝŽDŇA: Cats, Pod vodou, Národní trída a Veľké želanie

Život je hojdačka, dokáže Evita novým filmom Príliš osobná známosť - diskusné fórum čitateľov