Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. januára 2009

ZJ.LYŽOVANIE-SP:T. Zuzula:"Keď sa nedarí, spadne na vás aj záchod..."Veronika Zuzulová sa z obľúbených kopcov v Záhrebe a Maribore vracia bez dokončených slalomovZdieľať
Pred rokom vydolovala Veronika Zuzulová z kombinácie Maribor - Záhreb dve umiestnenia na stupňoch víťazov. Druhé miesto z Radvanje a tretie z Medvedieho vŕška ju katapultovali do absolútnej slalomovej špičky Svetového pohára a naliali do nej veľa sebavedomia. Teraz sa vracia z obľúbených kopcov, kde atmosféru dotvára tradične aj skvelá divácka kulisa, s bilanciou dvoch nedokončených pretekov a smútkom na duši. Zatiaľ čo v Záhrebe to dlho vyzeralo nádejne a možno aj na premiéru na najvyššom stupni, v Maribore svoje ambície pochovala len niekoľko bránok po štarte 1. kola. Chytila postrach všetkých slalomárok - špicara. "Vlastne to ani nie je nejaká veľká chyba. Nie je to také, ako keď spravím chybu na vnútornej lyži. Určite to nesúvisí s podcenením kopca, ani s tým, že je človek premotivovaný. Ťažko sa dá k tomu niečo povedať. To sa prosto v slalome stáva. Ani som si v danej chvíli tesne po vypadnutí nič nepovedala. Len ma to veľmi hnevalo," referovala niekoľko minút po svojom už treťom tohtosezónnom vypadnutí V. Zuzulová.

Len 88 slalomových bodov a dve umiestnenia v najlepšej desiatke (Levi - 5. miesto, Semmering - 9. miesto) je výrazne menej, než si najlepšia Slovenka po dvoch tretinách odjazdených slalomov (6 z 9) sezóny pôvodne predstavovala. Útok na slalomový glóbus, resp. na popredné umiestnenie v hodnotení najtočivejšej alpskej disciplíny sú v danom okamihu passé. "Táto sezóna nie je pre mňa najlepšia. Už som však jednu takú mala a myslím si, že to, čo sa deje, ma môže len posilniť. Už to nejako dobojujem do konca," poznamenala V. Zuzulová.
Tretiu najlepšiu slalomárku z uplynulej sezóny v úvode nového ročníka SP dlho prenasledovali následky zranenia z fínskeho Levi, kde si zlomila rebro. Nedostatočný kondičný tréning vyplývajúci zo zdravotných problémov a možno aj nedostatok šťastia sprevádzali pôvodne jednu z adeptiek na slalomový glóbus. Čo si o tom myslí otec a tréner T. Zuzula? "Je to ako v živote. Keď sa darí, tak sa darí a keď nie, tak spadne na vás aj záchod. A mám pocit, že na nás ich už v tejto sezóne spadlo niekoľko." A aké je želanie V. Zuzulovej do zvyšku tejto zimy, kde už s určitosťou neprehovorí do boja o popredné pozície vo Svetovom pohári? "Dôležité bude, aby som konečne zišla preteky do cieľa. V tréningoch jazdím výborne, takže by to malo prísť. Čo sa týka majstrovstiev sveta vo Francúzsku, počula som, že kopec je tam strašne ťažký. Myslím si, že skôr to tam bude o prekvapeniach. Teraz sa však teším na trojtýždňovú prestávku vo Svetovom pohári, ktorá mi príde vhod. Toto posledné obdobie, keď nasledoval slalom za slalomom, bolo príliš stresové," uviedla na záver V. Zuzulová.
Najbližší slalom SP žien je na programe 30. januára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Majstrovský slalom vo francúzskom Val d´Isere príde na rad 14. februára.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zuzulová po roku v Maribore, kde bola druhá (9. 1. 2009)
 Zuzulová naberá potrebné sebavedomie (30. 12. 2008)
 Zuzulová v slalome v Semmeringu na 9. mieste (29. 12. 2008)
 Zuzulová nepostúpila do 2. kola obrovského slalomu (28. 12. 2008)
 Zuzulová v Španielsku iba slalom, ale s najvyššími ambíciami (11. 12. 2008)
 Zuzulová je na Slovensku, trénuje v Jasnej (9. 12. 2008)
 Zuzulová si z pádu ťažkú hlavu nerobí (1. 12. 2008)
 Zuzulová má zlomené rebro (24. 11. 2008)nasledujúci článok >>
Cibulková s Wozniackou, Hantuchová proti Zakopalovej
<< predchádzajúci článok
ZJ. LYŽOVANIE-SP: Zuzulová nedokončila 1. kolo, vedie M. Rieschová