30. decembra 2008

Zuzulová naberá potrebné sebavedomie

Slovenska zjazdová lyžiarka Veronika Zuzulová postupne zbiera sebavedomie, ktoré jej ubrala zlomenina rebra krátko pred prvým slalomom Svetového pohára 2008/2009 vo fínskom. V pondelok v rakúskom ...

SEMMERING 30. decembra (WEBNOVINY) - Slovenska zjazdová lyžiarka Veronika Zuzulová postupne zbiera sebavedomie, ktoré jej ubrala zlomenina rebra krátko pred prvým slalomom Svetového pohára 2008/2009 vo fínskom. V pondelok v rakúskom Semmeringu po dvoch nie príliš vydarených predchádzajúcich vystúpeniach na pretekoch SP, pod ktoré sa podpísalo spomenuté novembrové zranenie, opäť bola v najlepšej desiatke: rok 2008 zakončila 9. miestom. Po úvodnom kole dokonca figurovala Zuzulová na piatej pozícii, tú si však v druhej časti neudržala. "S prvým kolom som spokojná, v druhom to bolo trocha ťažšie. Trať už bola rozbitejšia, bránky postavené inak a ja som nechytila rytmus ako v prvom. Tento výsledok som potrebovala na to, aby som sa naštartovala do zvyšku sezóny. Deviate miesto je pre mňa odrazovým mostíkom," povedala Zuzulová a priznala, že pondelok je len druhým dňom, v ktorom zlomené rebro necítila. V súčasnosti ju však skôr trápi problém s hrdlom. Verí, že to dobre dopadne. Zranenie rebra obmedzovalo Slovenku najmä pri jazdení obrovského slalomu. V nedeľu sa však v Semmeringu postavila na jeho štart. Pred pondelňajším špeciálnym slalomom to Zuzulovej pomohlo predovšetkým psychicky, hoci nepostúpila do druhého kola: "Stále jazdiť iba slalom sa nedá. Bola to vítaná zmena." Slovenská zjazdárska jednotka naposledy v slalome súťažila pred viac ako dvoma týždňami v španielskej La Moline a skončila tam sedemnásta. Predtým v Aspene nedokončila a vo fínskom Levi hneď po zranení bola piata. "Na dnešné preteky som sa tešila, aj keď som vedela, že budú ťažké. Prvá jazda v Semmeringu bola úplne iná ako naposledy. Je pravda, že som zmenila lyže a nešla som na tých z La Moliny. Ukázalo sa to ako dobrý ťah. Trať tu je náročná, bez nejakej roviny. Od štartu do cieľa treba naplno makať. Už pri žrebovaní boli všetky dievčatá zhrozené, že na kopci rozostavili 71 bránok, čo je dosť," uviedla členka Top 10 najúspešnejších športovcov Slovenska v roku 2008. V Semmeringu sa preteky Svetového pohára jazdia každé dva roky. V predchádzajúcej edícii v roku 2006 čakal na slalomárky zľadovatený svah. Tentoraz to mali jednoduchšie, trať bola výborne pripravená. "Škoda, že som si neudržala piate miesto po prvom kole. Na druhej strane - po výsledku v La Moline som potrebovala toto umiestnenie v desiatke," vyhlásila už s úsmevom Zuzulová. Pred svojou druhou jazdou pobavila 13 000 divákov na tribúnach svojou predštartovou hrou s fyzioterapeutom Jozefom Kunyim. Teraz ju čakajú dva dni tréningu vo Vrátnej, oslava Nového roka a potom preteky na obľúbenom kopci v Záhrebe. "Už sa tam veľmi teším," zakončila Zuzulová. Po pretekoch v Semmeringu bol spokojný aj jej otec a zároveň tréner Timotej. Deviata priečka je podľa neho vyjadrením súčasných možnosti dcéry. "V druhej jazde už nebola taká rozkývaná do strán ako v prvom kole. Ja sa tomu nečudujem. Po tých nedávnych problémoch jej spadlo sebavedomie, treba sa opäť naštartovať. Myslím si, že je to na dobrej ceste. Medzi slalomárkami sa v súčasnosti nenachádza výrazný typ, hoci Rieschová je teraz na koni. Špička je však vyrovnaná. Záleží na tom, ako komu sadne svah," hodnotil Timotej Zuzula. SITA