29. decembra 2008

Zuzulová v slalome v Semmeringu na 9. mieste

Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila v pondelňajšom slalome v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok 2008/09 v rakúskom Semmeringu konečné 9. miesto časom 1:58,22 min. Víťazkou sa ...

SEMMERING 29. decembra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová obsadila v pondelňajšom slalome v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok 2008/09 v rakúskom Semmeringu konečné 9. miesto časom 1:58,22 min. Víťazkou sa stala Nemka Maria Rieschová za 1:55,97 min. Druhú priečku si v stredisku neďaleko Bratislavy vyjazdila Fínka Tatiana Poutiainenová (+0,21 s), tretia skončila Američanka Lindsey Vonnová (+0,72). Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka Zuzulová sa po dvadsiaty štvrtý raz vo svojej kariére dostala v pretekoch SP do najlepšej desiatky. Tretia najlepšia slalomárka v uplynulom ročníku Svetového pohára síce smerovala po 5. priečke v 1. kole na vyššie pozície, ale 2. kolo so 64 bránkami sa jej nevydarilo podľa predstáv. Zuzulová síce predviedla pri umelom osvetlení čistú jazdu, bola však výrazne pomalšia ako ďalšie favoritky a napokon dosiahla až 24. najlepší čas 2. kola. Na Zauberbergu zaznamenala Slovenka svoj druhý najlepší výsledok v tejto sezóne. V troch predchádzajúcich slalomoch v ročníku 2008/09 skončila Zuzulová raz na 5. pozícii (fínske Levi), v jednom prípade preteky nedokončila (americký Aspen) a pred dvoma týždňami ju v španielskej La Moline klasifikovali na 17. mieste. Šiesta najúspešnejšia športovkyňa Slovenska za rok 2008 si do hodnotenia Svetového pohára pripísala ďalších 29 bodov, celkovo ich má na svojom konte už 88 a patrí jej 25. pozícia. V priebežnom poradí slalomárok sa Zuzulová už posunula do prvej desiatky na 9. miesto. Najlepšia slovenská zjazdárka, ktorú po páde v prvom slalome tejto sezóny v Levi až do uplynulého víkendu trápilo zlomené rebro, mala od víťaznej Rieschovej odstup 2,25 sekundy. Zuzulová zaznamenala svoj druhý najlepší výsledok z doterajších štyroch slalomárskych pokusov vo SP v Semmeringu. Pred dvoma rokmi skončila na “Čarovnom vŕšku” siedma, pred štyrmi desiata a v roku 2000 nedokončila 1. kolo. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Garmisch-Partenkirchenu Rieschová viedla v pondelok už po úvodnom kole - s náskokom 53 stotín sekundy - a napokon si svoju pozíciu udržala. Rieschová si pripísala svoje celkovo ôsme víťazstvo v pretekoch Svetového pohára v kariére, ale len druhé v najtočivejšej disciplíne. Predtým triumfovala 14. decembra v spomenutej La Moline. Zuzulová spokojnejšia s prvým kolom SEMMERING 29. decembra (WEBNOVINY) - Hlas slovenskej reprezentantky v zjazdovom lyžovaní Veroniky Zuzulovej po druhom kole pondelňajšieho slalomu Svetového pohára v rakúskom Semmeringu: Veronika Zuzulová: "S prvým kolom som spokojná, v druhom to bolo trocha ťažšie. Tento výsledok som potrebovala na to, aby som sa naštartovala do zvyšku sezóny. Deviate miesto je pre mňa odrazovým mostíkom.Rebro ma dnes nebolelo, skôr mám teraz problémy s hrdlom, takže uvidíme... Škoda, že som si neudržala piate miesto po úvodnom kole. V druhom kole bola trať rozbitejšia, bránky postavené inak a ja som nechytila rytmus ako v prvom. Na druhej strane - po výsledku v La Moline som potrebovala umiestnenie v desiatke. Už sa teším do Záhrebu." SITA