Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2021

Zmluva o nákupe Sputnika V má byť podľa Kolíkovej povinne zverejnená a verí, že sa tak stane už čoskoroZmluva o nákupe ruských vakcín Sputnik V patrí medzi tie, ktoré majú byť povinne zverejňované. Konštatuje to ministerka spravodlivostiZdieľať
l97a8363 676x451 17.4.2021  - Zmluva o nákupe ruských vakcín Sputnik V patrí medzi tie, ktoré majú byť povinne zverejňované. Konštatuje to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Peter Bubla.


Podľa ministerky ide zároveň o zmluvu, ktorá má byť v zmysle infozákona sprístupnená aj na základe infožiadosti.

Kolíková oboznámila s predmetným stanoviskom predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽaNO), ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO) a na tomto stanovisku je podľa jej slov zhoda aj s vicepremiérom pre legislatívu Štefanom Holým (Sme rodina).

„V súvislosti s nákupom vakcín Sputnik sa vyjadrujú vedci, vedecké inštitúcie, Slovenská akadémia vied, Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Osobnosti z vedeckého prostredia požívajú veľkú dôveru verejnosti a myslím si, že je veľmi dôležité a správne, že aj v tejto otázke zaujímajú jasný, nezaujatý a nestranný postoj. Chcem im v tom vyjadriť podporu, pretože to vnímam ako dôležité pre Slovensko aj pre ochranu nášho zdravia,“ uviedla ministerka.

Ako dodala, verí, že v najbližších dňoch bude predmetná zmluva zverejnená.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zmluva o nákupe Sputnika V má byť podľa Kolíkovej povinne zverejnená a verí, že sa tak stane už čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súdna rada bola pri výbere sudcov na Najvyšší správny súd SR zodpovedná, tvrdí Kolíková
<< predchádzajúci článok
Zákon o zákaze držania psov na reťaziach prerokujú poslanci na začiatku mája

Zmluva o nákupe Sputnika V má byť podľa Kolíkovej povinne zverejnená a verí, že sa tak stane už čoskoro - diskusné fórum čitateľov