Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. mája 2022

ZMOS má v boji proti Matovičovmu protiinflačnému balíčku nového spojenca, so sociálno-ekonomickými partnermi dolaďujú spoločný postupZdruženie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa v nadväznosti na vyhlásenú štrajkovú pohotovosť a postoj vlády a parlamentu k schvaľovaniu ...Zdieľať
bp_5826 676x456 25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa v nadväznosti na vyhlásenú štrajkovú pohotovosť a postoj vlády a parlamentu k schvaľovaniu protiinflačného balíka obrátilo na partnerov z Hospodárskej a sociálnej rady SR.


Ako informuje ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák, so sociálnymi partnermi reprezentujúcimi zamestnávateľov a zamestnancov budú diskutovať o spoločnom postupe.

ZMOS vyhlásil štrajkovú pohotovosť


Združenie minulý týždeň na mimoriadnom sneme schválilo štrajkovú pohotovosť, ktorá je reakciou na obchádzanie legislatívnych pravidiel, na oznamovaciu vetu namiesto sociálneho dialógu a schvaľovanie protiinflačného balíka Národnou radou SR.

„Napokon, o tejto situácii sme ešte pred mimoriadnym snemom informovali prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorú sme požiadali o stretnutie vo vzťahu k tejto situácii a tiež k ochrane pred porušovaním Európskej charty miestnej samosprávy," poznamenal Kaliňák.

Situácia, ktorá nastáva, je podľa ZMOSu rovnako znepokojujúca pre zástupcov zamestnávateľov, ako pre zástupcov zamestnancov pôsobiacich v Hospodárskej a sociálnej rade SR.

Problematické prijímanie legislatívy


„Napokon, na pondelkovom rokovaní Tripartity to jasne zaznelo aj smerom k vláde a jej ministrom," pripomenul Kaliňák. ZMOS individuálne komunikuje so svojimi partnermi v Tripartite a cíti, že štýl práce, ktorým sa prijíma legislatíva, nie je správny.

„Práve preto máme záujem prediskutovať si ďalší spoločný postup z našimi sociálno-ekonomickými partnermi, ktorých sme pozvali na rokovanie prvého júna v Bratislave," uzavrel Kaliňák.


Zdroj: Webnoviny.sk - ZMOS má v boji proti Matovičovmu protiinflačnému balíčku nového spojenca, so sociálno-ekonomickými partnermi dolaďujú spoločný postup © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík vyzval Hegera, aby si upratal svojho ministra financií Matoviča
<< predchádzajúci článok
IKEA znovu uvádza na trh ikonickú sériu BILLY s novými nadčasovými farbami a vylepšeniami v oblasti trvalej udržateľnosti