Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. septembra 2023

ZMOS podpísal memorandum o spolupráci s Progresívnym Slovenskom a hnutím Sme rodina, chýba ešte jedna stranaZdruženie miesta a obcí Slovenska (ZMOS) podpísalo memorandá s ďalšími dvoma politickými stranami -Zdieľať
simecka kollar 676x464 11.9.2023 (SITA.sk) - Združenie miesta a obcí Slovenska (ZMOS) podpísalo memorandá s ďalšími dvoma politickými stranami – Progresívnym Slovenskom a stranou Sme rodina. Ako ďalej informoval predseda združenia Jozef Božik, spomínané strany prejavili vôľu podporovať a presadzovať priority vyplývajúce z požiadaviek a potrieb 95-percentnej členskej základne miest, mestských častí a obcí.


Svojich jedenásť priorít predstavil ZMOS na spoločnom stretnutí s deviatimi politickými stranami v júni tohto roka. Zatiaľ má podpísané memorandá so siedmimi politickými stranami, ktoré vo viacerých prieskumoch vykazovali úroveň päť-percentnej zvoliteľnosti. V priebehu septembra je naplánovaný podpis memoranda ešte s poslednou politickou stranou Smer-SD.

Spomínané priority ZMOSu sa týkajú oblastí, ako je sociálna oblasť a zdravotníctvo, životné prostredie, stavebná agenda, regionálny rozvoj, ako aj samotné financovanie či definovanie miestnych územných samospráv.

Súčasťou memoranda sú aj samotné rámce na vykonávanie pôsobností a kompetencií miestnej územnej samosprávy ako dodržiavanie záväzkov Európskej charty miestnej územnej samosprávy, nastavenie legislatívnych pravidiel vlády SR, ako aj samotná modernizácia miestnej územnej samosprávy,“ uviedol Božik.


Zdroj: SITA.sk - ZMOS podpísal memorandum o spolupráci s Progresívnym Slovenskom a hnutím Sme rodina, chýba ešte jedna strana © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinské špeciálne sily dostali pod kontrolu štyri ťažobné plošiny v Čiernom mori
<< predchádzajúci článok
Voľby na Moskvou okupovaných územiach vyhrala vládnuca strana Jednotné Rusko