Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. januára 2023

Zomrel Kyle Smaine, majstra sveta z U-rampy pochovala lavínaPočas víkendu našiel smrť v lavíne niekdajší majster sveta v akrobatickom lyžovaní Američan Kyle Smaine. Tridsaťjedenročný kalifornský rodák zahynul v Japonsku neďaleko Nagana. Úrady v ...Zdieľať
obit smaine_62538 f51cfce6b3704c288e00ed09b1571b18 676x490 31.1.2023 (Webnoviny.sk) - Počas víkendu našiel smrť v lavíne niekdajší majster sveta v akrobatickom lyžovaní Američan Kyle Smaine. Tridsaťjedenročný kalifornský rodák zahynul v Japonsku neďaleko Nagana.


Úrady v lokalite vydali výstrahu pred možnosťou pádu lavín, keďže v regióne pribudlo solídne množstvo nového snehu. Ani to však nezabránilo tomu, aby americký športovec našiel smrť pod "bielou perinou".

Tretí člen "výpravy" prežil


Nešťastie naživo videl fotograf Grant Gunderson, podľa ktorého Smaine najprv letel približne 50 metrov a potom zmizol pod snehom a tam zahynul. Okrem niekdajšieho súťažného športovca v lavíne zahynul ďalší lyžiar z trojčlennej "výpravy". Tretia osoba síce skončila pod viac ako metrovou vrstvou snehu, no neutrpela zranenia a zostala nažive.

V Kreichsbergu získal zlato


Kyle Smaine získal zlato na U-rampe na svetovom šampionáte v roku 2015 v rakúskom Kreichsbergu. Súťažnú kariéru ukončil v januári 2018 víťazstvom na pretekoch Svetového pohára v kalifornskom stredisku Mammoth Mountain.

Nešťastie zasiahlo aj jeho manželku Jennu, s ktorou sa zosobášil iba v novembri. "Verím, že dnes v noci si aspoň v mojich snoch zalyžujeme na prašane alebo spravíme výlet na bicykloch," napísala zronená vdova na instagrame na margo úmrtia manžela.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel Kyle Smaine, majstra sveta z U-rampy pochovala lavína © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hokejový svet sa lúči s Bobbym Hullom, spolu s Mikitom tvorili obávanú útočnícku dvojicu
<< predchádzajúci článok
Martin Mišiak zaujal experta výkonmi v slovenskej extralige, v zámorí sa môže naplno ukázať