Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2020

Zrejme si hľadá ďalšiu zámienku na ukončenie premiérovania, reaguje SaS na slová MatovičaStrana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta špekulácie o dohodách s opozíciou na voľbe generálneho prokurátora. Reagujú ...Zdieľať
richard sulik 676x471 24.11.2020 - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta špekulácie o dohodách s opozíciou na voľbe generálneho prokurátora.


Reagujú tak na slová premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) o tom, že ak by sa niektorá vládna strana dohodla s opozíciou a zvolili by v parlamente kandidáta na generálneho prokurátora, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti by vystúpilo z koalície. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Strana SaS si podľa vlastného vyjadrenia počká na verejné vypočúvanie všetkých kandidátov na generálneho prokurátora. Následne sa poradia so svojím tímlídrom Alojzom Baránikom a ďalším členom poslaneckého klubu SaS a členom ústavnoprávneho výboru NR SR Ondrejom Dostálom, ktorí sa na vypočúvaní zúčastnili.

„Potom kolegom z koalície oznámime prijateľného kandidáta. Vylučujeme však absurdné teórie a špekulácie, že by strana SaS robila akékoľvek dohody s opozíciou. Igor Matovič upodozrieva SaS neprávom, zrejme si však hľadá ďalšiu zámienku na ukončenie premiérovania. Navyše, na Koaličnej rade sa dohodla pri voľbe generálneho prokurátora zelená karta,“ uzavrela SaS.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zrejme si hľadá ďalšiu zámienku na ukončenie premiérovania, reaguje SaS na slová Matoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Smeráci chcú tajnú voľbu generálneho prokurátora, iba tak sa podľa Fica vyberie najlepší kandidát (26. 11. 2020)
 Šanta je najlepší rečník a Žilinka má silný príbeh, Transparency však poukazuje aj na ich nedostatky (24. 11. 2020)
 Ústavnoprávny výbor vypočúva kandidátov na generálneho prokurátora (19. 11. 2020)
 Zverejnili termín vypočutia kandidátov na generálneho prokurátora, Vetrák sľubuje prísne „grilovanie“ (10. 11. 2020)nasledujúci článok >>
Registrácia zákazníkov reštaurácií v Rakúsku porušuje právo na súkromie
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku sa uskutočnia ďalšie tri kolá testovania na COVID-19, použijú na ne osem miliónov antigénových testov

Zrejme si hľadá ďalšiu zámienku na ukončenie premiérovania, reaguje SaS na slová Matoviča - diskusné fórum čitateľov