Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

29. júla 2020

Zverejnili mená astronautov, ktorí budú súčasťou misie SpaceX Crew-2Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA), Európska ...Zdieľať
home_launch_83037 e88c68b6953b41cfb68356ca7cc48d55 676x451 29.7.2020 - Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA), Európska vesmírna agentúra (ESA) a japonská národná vesmírna agentúra JAXA oznámil mená astronautov, ktorí na jar poletia v rámci misie SpaceX Crew-2 na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Misia bude druhým operačným letom v rámci komerčného programu NASA s vesmírnymi loďami Crew Dragon od spoločnosti SpaceX.


Veliteľom lode bude americký astronaut Shane Kimbrough a jeho kolegyňa Megan McArthur bude pilotka misie. Akihiko Hošide z JAXA a Francúz Thomas Pesquet z ESA budú misijní špecialisti.

Crew-2 by mala odštartovať na jar 2021, po úspešnom dokončení testovacej misie Demo-2, ktorej astronauti by sa mali vrátiť na Zem 2. augusta, a prvého operačného letu Crew-1 naplánovaného na koniec septembra. Astronauti misie Crew-2 by mali zostať na ISS približne šesť mesiacov ako expedičná posádka a pridajú sa k trom kolegom, ktorých na stanicu privezie ruská loď Sojuz. Zvýšenie počtu členov posádky ISS zo šesť na sedem umožní NASA podľa jej vyhlásenia zdvojnásobiť vedecký výskum vykonávaný vo vesmíre.

Pre Kimbrougha a Hošideho to bude tretia cesta do vesmíru, McArthur a Pesquet poletia po druhý raz. Na ISS pritom McArthur poletí prvýkrát.

Informácie pochádzajú z webstránky NASA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Zverejnili mená astronautov, ktorí budú súčasťou misie SpaceX Crew-2 © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európska legislatíva: Na Slovensku sa má zrušiť súkromná výroba destilátov
<< predchádzajúci článok
Twitter zakázal Trumpovmu synovi pridávať príspevky, jeho statusy považoval za dezinformácie

Zverejnili mená astronautov, ktorí budú súčasťou misie SpaceX Crew-2 - diskusné fórum čitateľov