Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

24. mája 2022

Cirque du Soleil sa s predstavením Corteo vydali na dobrodružstvo naprieč EurópouCORTEO, jedna z najobľúbenejších produkcií Cirque du Soleil, sa vracia s prvou európskou šou po 817. dňovej pauze vo vystupovaní. Svoju európsku púť odštartovali v Splite, pričom v Bratislave sa ...Zdieľať
titulka 676x451 24.5.2022 (Webnoviny.sk) - CORTEO, jedna z najobľúbenejších produkcií Cirque du Soleil, sa vracia s prvou európskou šou po 817. dňovej pauze vo vystupovaní. Svoju európsku púť odštartovali v Splite, pričom v Bratislave sa predstavia už v septembri tohto roku.


Corteo, jedno z najočarujúcejších javiskových vystúpení jedinečného Cirque du Soleil, sa po dvojročnej pauze bez vystúpení konečne vracia do Európy. Prvým vystúpením v chorvátskom Splite zaháji polročnú púť naprieč 18timi európskymi mestami. Slnečný cirkus so šou Corteo v Splite zaznamenal obrovský úspech a beznádejne vypredal všetky predstavia. Slovensko je pripravené očariť v dňoch 15. – 18. septembra 2022. Dychberúce umenie akrobacie, popretkávané divadelným a hudobným umením, sa uskutočníBratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vstupenky na podujatia sú dostupné na www.vivien.sk a  v sieti Ticketportal.

Jedinečná produkcia Corteo uzrela svetlo sveta po prvýkrát v Montreale v apríli 2005 pod taktovkou skvelého Finziho Pascu. Odvtedy, počas svojej pódiovej transformácie v roku 2018, ohúrila viac než 9 miliónov divákov v dvadsiatich krajinách a na 4 kontinentoch sveta.

Corteo, znamená v taliančine posledná púť, resp. pohreb, avšak v podaní Cirque du Soleil sa jedná o radostný sprievod poslednej cesty klauna. Predstavenie spája hereckú vášeň s eleganciou a silou akrobatov, ktorí vtiahnu divákov do divadelného sveta umenia, komédie a spontánnosti, a to všetko v tajuplnej atmosfére medzi nebom a zemou.
 Klaun si predstavuje svoj vlastný pohreb, odohrávajúci sa v karnevalovom prostredí, na ktorý potichu dozerajú láskaví anjeli. V šou sa môžete tešiť na kontrast veľkého s malým, smiešneho s tragickým, dokonalosť perfektného so šarmom nedokonalosti, s vyzdvihnutím sily, ale aj krehkosti klauna, jeho múdrosti a dobroty. Tie ilustrujú dávku ľudskosti, prítomnej v každom z nás.

Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal

Lyrická a hravá hudba znie Corteom počas celej ceremónie, kde sa ilúzia snúbi s realitou. Počas tohto predstavenia je pódium  umiestnené v strede arény a miesto podujatia delí na dve polovice. Každá polovica divákov vidí tu druhú, a vďaka tomu ponúka jedinečnú perspektívu nielen predstaveniu, ale tiež oku účinkujúcich. Nevídanú atmosféru v scénickej show od Cirque du Soleil umocňuje úchvatná scéna. Javiskové záclony, inšpirované Eiffelovou vežou, ako i ručne maľované javiskové závesy, dodávajú pódiu teatrálnu veľkoleposť.

Duncan Fisher, viceprezident sekcie turné vystúpení, sa vyjadril: "Sme úplne nadšení, že konečne môžeme priniesť Corteo do Európy. Naši účinkujúci čakali dva roky, aby mohli opäť a znova zažiť radosť a energiu publika, ktoré bude s originálnym inscenovaním Cortea zažívať emocionálny a magicky návrat Cirque du Soleil na pódia, a kedy diváci môžu po prvý raz uvidieť i cítiť vystúpenie z perspektívy umelcov.”Jednotlivé predstavenia v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa uskutočnia:
štvrtok, 15. september 2022 o 20.00
Piatok, 16. september 2022 o 20.00
Sobota, 17. september 2022 o 16.00 a 20.00
Nedeľa, 18. september 2022 o 13.00 a 17.00

Vstupenky sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

O CIRQUE DU SOLEIL


Slnečný cirkus, pôvodne pozostávajúci z 20 pouličných umelcov, v roku 1984 priniesol nový revolučný koncept cirkusového umenia a úspešne sa vyvíjal až k vrcholu a svetovému líderstvu vo vystupovaní pred divákmi. Táto  v Montreale založená, kanadská organizácia priniesla údiv a potešenie už viac ako 200 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách, vo viac ako 60-tich krajinách na šiestich kontinentoch. Cirque du Soleil  je vo vlastníctve i manažovaný Cirque du Soleil Entertainment Group.

Cirque du Soleil
CORTEO
15.- 18. SEPTEMBER 2022
Zimný štadión O. Nepelu (Bratislava)

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Cirque du Soleil sa s predstavením Corteo vydali na dobrodružstvo naprieč Európou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Cirque du Soleil opäť na Slovensku už v septembri 2022. Prečítajte si, aké dychberúce kúsky v Bratislave, počas show, Corteo predstaví! (10. 2. 2022)
 Video: Na Slovensko mieri Cirque du Soleil s predstavením Corteo (14. 12. 2021)
 Najznámejší cirkus na svete Cirque du Soleil kvôli koronavírusu skrachoval (29. 6. 2020)
 Cirque du Soleil premenia Bratislavu na planétu Pandora (25. 2. 2019)
 Video: Na Slovensko mieri Cirque du Soleil s predstavením TORUK – The First Flight (prvý let), šou inšpirovanou filmom Jamesa Camerona – Avatar (25. 9. 2018)
 Diváci odchádzali z predstavenia Cirque du Soleil ostriekaní olejom, cirkus sa ospravedlňuje (10. 9. 2018)
 Video: Artista Cirque du Soleil zomrel po páde počas šou (19. 3. 2018)
 Syn zakladateľa Cirque du Soleil zomrel na scéne (1. 12. 2016)
 CIRQUE DU SOLEIL sa vracia do Bratislavy v apríli 2017 s predstavením Varekai (26. 9. 2016)
 Bratislavské standing ovation pre Cirgue du Soleil (12. 9. 2013)nasledujúci článok >>
Bojnický zámok: Oslávte s nami Medzinárodný deň detí
<< predchádzajúci článok
Súd v Paríži potvrdil zamietnutie obvinenia voči režisérovi Bessonovi