Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

25. septembra 2018

Video: Na Slovensko mieri Cirque du Soleil s predstavením TORUK – The First Flight (prvý let), šou inšpirovanou filmom Jamesa Camerona – AvatarVystúpenie svetoznámeho Cirque du Soleil Slovákov vtiahne do sveta farieb, dych zatajujúcich akrobatických kúskov a napínavého príbehu obyvateľov planéty Pandora, ktoré umocní filmová hudba.Zdieľať
Cirque du Soleil TORUK – The First Flight

Svetoznáme zoskupenie Cirque du Soleil po obrovskom úspechu u slovenského publika opäť prichádza do Bratislavy už so svojou piatou šou. Slovenskí diváci sa spolu s artistami unikátneho Cirque du Soleil ocitnú na dych vyrážajúcej planéte Pandora a prežijú tak príbeh Na’vijčanov odohrávajúci sa tisícky rokov pred udalosťami zachytenými vo filme AVATAR od Jamesa Camerona. Históriu, ktorá sa udiala predtým než prvý človek vkročil na Pandoru slovenskému publiku Cirque du Soleil ponúkne počas siedmych predstavení na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave  od 28. februára 2019 do 03. marca 2019.

TORUK – The First Flight (prvý let) , inšpirovaný filmom Jamesa Camerona, AVATAR, divákov, vďaka vizuálne dychberúcej scene, prenesie na planétu Pandora. Publikum tak zažije príbehovú odyseu prostredníctvom nového sveta predstavivosti, objavu a možnosti. Cirque du Soleil aplikuje svoj jedinečný štýl na imaginárny svet Jamesa Camerona prostredníctvom strhujúceho spojenia prenikavých vizuálov, bábkarstva a pódiového umenia sprevádzaného filmovou hudbou a spája tak dve pribuzné umelecke vízie, ktoré podnecujú  predstavivosť. Toto živé pohlcujúce vystúpenie taktiež nesie príznačný rukopis režisérov a multimediálnych inovátorov Michela Lemieux a Victora Pilona. Dej je stelesnená óda na Na’vijske symbiotické spolužitie s prírodou a ich vierou založenou na základnom vzájomnom prepojení všetkého živého.

Cirque du Soleil TORUK – The First Flight

TORUK – The First Flight (prvý let) je mytický príbeh prerozpravaný Na’vijskym rozprávačom odohravajúci sa tisícky rokov pred udalosťami zachytenými vo filme AVATAR a predtým než prvý človek vkročil na Pandoru.

Cirque du Soleil TORUK – The First Flight

Pod hrozbou prirodnej katastrofy, ktorá by zničila Strom duší, sa dvaja Omatikaya chlapci Ralu a Entu, na prahu dospelosti rozhodnú vziať udalosti do vlastných rúk. Spoločne s ich novou priateľkou Tsyal sa vydajú na vyprávu do vznášajúcich sa hôr nájsť vznešeného červeno-orandžového predátora, ktorý vládne Pandorskym oblohám – Toruka. Proroctvo záchrany sa naplní, keď z klanov povstane čistá duša, ktorá po prvýkrát osedlá Toruka a zachráni tak Na’vi pred strašným osudom.

 

 

Cirque du Soleil

TORUK – The First Flight (prvý let) je od roku 1984 už 37. Produkciou Cirque du Soleil. Spoločnosť priniesla radosť, sťastie a nezabudnuteľné zážitky  viac ako 190 miliónom divákov vo viac ako 450 mestách a 60 krajinách, na 6 kontinentoch. Cirque du Soleil má takmer 4 000 zamestnancov, vrátane 1400 vystupujúcich umelcov z takmer 50 krajín.

Cirque du Soleil

TORUK – The First Flight (prvý let)

28. FEBRUÁR 2019 – 03. MAREC 2019

Zimný štadión O. Nepelu (Bratislava)

Vstupenky sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal

V predpreaji pre členov Cirque Clubu od stredy  26.9.2018

Verejný predaj vstupeniek bude k dispozícii  od piatku

28. septembra 10:00 hod.

* Skorší nákup vstupenky umožňuje zvýhodnené cenové podmienky nákupu

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RfP7E_Gy5PU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

TORUK – The First Flight (prvý let)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Diváci odchádzali z predstavenia Cirque du Soleil ostriekaní olejom, cirkus sa ospravedlňuje (10. 9. 2018)
 Video: Artista Cirque du Soleil zomrel po páde počas šou (19. 3. 2018)
 Syn zakladateľa Cirque du Soleil zomrel na scéne (1. 12. 2016)
 CIRQUE DU SOLEIL sa vracia do Bratislavy v apríli 2017 s predstavením Varekai (26. 9. 2016)
 Bratislavské standing ovation pre Cirgue du Soleil (12. 9. 2013)
 Slávny Cirque du Soleil začína dnes večer sériu vystúpení v Bratislave (11. 9. 2013)
 Cirque du Soleil prvýkrat na Slovensku so svojim unikátnym predstavením Saltimbanco (10. 10. 2011)
 Video: Slávny Cirque du Soleil vzdal poctu Michaelovi Jacksonovi (3. 10. 2011)
 Slováci sa môžu tešiť na fenomenálny Cirque du Soleil (20. 9. 2011)
 Rozhovor: Juraj Benčík putuje s Cirque du Soleil (30. 11. 2010)nasledujúci článok >>
Slovenské pohľady sa venujú nadchádzajúcemu stému výročiu vzniku ČSR
<< predchádzajúci článok
Nové divadlo v Nitre pripravuje premiéru hry Čarodejnice