Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

10. decembra 2007

Horkýže Slíže „rozšľahali“ vyše 20-tisíc ľudí!Najväčšie a najúspešnejšie turné v pätnásťročnej histórii skupiny Horkýže Slíže sa v sobotu večer skončilo veľkolepým koncertom v Ružomberku.Zdieľať
Vyše 20-tisíc návštevníkov na osemnástich koncertoch sa na vlastné oči presvedčilo, prečo sú Horkýže Slíže jednou z najlepších slovenských koncertných kapiel. Spojenie s festivalom Hodokvas prinieslo vystúpeniam produkciu na európskej úrovni vrátane špeciálnej dramaturgie, používania rekvizít, profesionálneho zvuku či osvetlenia. Čo bolo najdôležitejšie: skvelá atmosféra sa takmer vyrovnala tej letnej festivalovej!
„Také veľké a úspešné turné sme ešte s kapelou nezažili. Máme radosť z toho, že sme takto pred Vianocami mohli potešiť cez 20 tisíc ľudí nielen poctivo odohranými koncertami, ale aj spontánnou zábavou,“ vyznal sa líder Horkýže Slíže Kuko. Skupina na RnB Hodokvas tour oslávila 15 rokov existencie. Na každom koncerte predstavili takmer dvojhodinovú šou zloženú z najväčších hitov (RnB Soul, Brďokoky, L.A.G. song, Lístok na Mars, Maštaľ, Vlak, atď), pridali aj nové pesničky ako Bernardín, Emanuel Bacigala či Já žeru kvítí z albumu Ukáž mi tú tvoju Zoo.
RnB Hodokvas tour však nieslo aj nádych letného festivalu Hodokvas. So Slížami sa na turné predstavili spriatelené „hodokvasnícke“ kapely ako Polemic, Chiki Liki Tu A, HT - Hotentoten, Pii Jem, Feelme či Karpina.
Na záverečnom koncerte v ružomberskej Koniarni dostala šancu aj skupina Kotúče DM – víťaz súťaže Predskokan roka, ktorú organizoval Hodokvas spolu s portálom Zoznam.sk. Trojčlenná kapela z Bratislavy tu počas hodinového vystúpenia nadchla vyše tisícové publikom a dokázala, že víťazstvo jej patrí naozaj zaslúžene. Už teraz majú Kotúče DM vďaka RnB Hodokvas tour isté, že sa objavia aj na ďalších koncertoch. Najbližšie s nimi ako s predkapelou počíta skupina HT na svoje jarné turné.
Každá vstupenka z RnB Hodokvas tour je kupónom na zľavu pre Hodokvas 2008
V ktorejkoľvek predajni Ticketportal získa návštevník turné po predložení riadne zakúpenej vstupenky z turné zľavu 111,- Sk na permanentku na letný Hodokvas 2008. So vstupenkou z aktuálneho turné tak zaplatí za 2-dňovú permanentku na Hodokvas príjemných 777,- Sk. Cena nezľavnenej permanentky na Hodokvas bude od začiatku predpredaja okrúhlych 888,- Sk. Termín Hodokvasu 2008 ohlásia organizátori už v najbližších dňoch.
 
RnB Hodokvas tour v číslach:
- kompletný tím na RnB Hodokvas tour tvorilo 34 ľudí
- spolu 7 áut precestovalo vyše 5 tisíc kilometrov
- kapela strávila na pódiu spolu vyše 40 hodín
- počas turné sa v šatni vypilo 50 litrov minerálnych vôd Vincentka, 300 energetických nápojov Red Bull, 60 fliaš Fernetu Citrus, 15 fliaš červeného vína, atď... ;)
 
Oficiálny web RnB Hodokvas Tour: www.zoznam.sk/horkyzeslize
 
Info: www.horkyzeslize.sk, www.hodokvas.sk, www.myspace.com/horkyzeslizetour

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Ružomberku si pred Slížmi zahrá predskokan roka - Kotúče DM! (7. 12. 2007)
 Horkýže Slíže a Polemic si navzájom krížia turné! (23. 11. 2007)nasledujúci článok >>
Máte tri nové odkazy
<< predchádzajúci článok
Nové časti úsekov diaľnic D1 a D3

Horkýže Slíže „rozšľahali“ vyše 20-tisíc ľudí! - diskusné fórum čitateľov

Horkyze Slize7.3. 8:02:08