Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

18. júna 2020

Američan sa len zázrakom vyliečil z koronavírusu. Keď dostal účet z nemocnice, takmer skolabovalAmeričan Michael Flor mal dvojnásobné šťastie. Prvým bolo uzdravenie po rekordne dlhej liečbe ochorenia COVID-19, ktorá trvala dva mesiace a druhým jeho zdravotné poistenie.Zdieľať
Američan sa len zázrakom vyliečil z koronavírusu. Keď dostal účet z nemocnice, takmer skolaboval

Účet za nemocničné náklady spojené s jeho liečbou by zrejme už do konca svojho života nesplatil.

Bez váhania o sebe môže vyhlásiť, že je „dieťaťom šťasteny“.

The Seattle Times informuje, že suma za mužovu liečbu presiahla milión amerických dolárov a keď ju 70-ročný Flor videl, takmer vraj dostal infarkt. O zápis do Guinnessovej knihy rekordov by sa však mohla uchádzať aj dĺžka faktúry z nemocnice, ktorá mala 181 strán.

Napriek tomu, že dôchodca zrejme z vyúčtovanej čiastky nebude platiť skoro nič, celú jeho rodinu obrovská suma prekvapila.

Pobyt na JIS stál okolo 10-tisíc dolárov denne

Flor strávil v nemocnici Swedish Medical Center v Issaquahu celkovo 62 dní. Veľkú časť pobytu strávil v bezvedomí, na pokraji života a smrti. Za jediný deň strávený na izolovanej jednotke intenzívnej starostlivosti si nemocnica účtovala 9 736 dolárov za deň. Celkovo 29 dní bol napojený na umelý pľúcny ventilátor, čo stálo 2 835 dolárov denne a približne štvrtinu z vyúčtovanej sumy tvoria náklady na lieky.

Za dva najhoršie dni, počas ktorých Florovi zlyhávali orgány a bol v tesnej blízkosti smrti, mu nemocnica vyúčtovala 100-tisíc dolárov. Lekári totiž pre jeho záchranu urobili maximum.

Flor sa kvôli vysokému účtu za zdravotnú starostlivosť novinárom priznal, že sa cíti previnilo a kladie si otázku, prečo práve on: „Cítim vinu, že som prežil.“

Finančná pomoc vo výške 100 miliárd dolárov

Dôchodca mal, paradoxne, „šťastie“ aj v tom, že sa nakazil koronavírusom. Americký kongres totiž v súvislosti s COVID-19 vyčlenil nemocniciam a poisťovacím spoločnostiam 100-miliardovú finančnú pomoc, z ktorej môžu nákladnú liečbu dotovať, vrátane tej Florovej.

V USA sa však koronavírusom doteraz nakazilo už viac ako 2 200 000 ľudí a poisťovne žiadajú ešte viac peňazí. Odhadujú, že celkové náklady na zdravotnú starostlivosť by sa mohli vyšplhať až na 500 miliárd dolárov.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 V Pekingu platí druhý najvyšší stupeň ohrozenia, pre koronavírus zrušili aj 1200 letov (17. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku urobili ďalších 1163 testov, viac nových prípadov za deň sme mali naposledy 15. mája (17. 6. 2020)
 Stovky domácností v Berlíne sú v karanténe, testy tam potvrdili koronavírus u desiatok osôb (16. 6. 2020)
 Štát pomôže podnikateľom s platením nájmov, Čaputová podpísala novelu zákona (16. 6. 2020)
 Hydroxychlorochín dostal stopku pri liečbe Covid-19 v USA, pribúdajú dôkazy o vedľajších účinkoch (16. 6. 2020)
 Koľko zásahov znesie súkromie v boji proti koronavírusu? Nórsko pozastavilo svoju aplikáciu (15. 6. 2020)
 Peking posilňuje opatrenia: Začala v Číne druhá vlna koronavírusu? (15. 6. 2020)
 V Česku sa od pondelka uvoľňujú opatrenia. Hromadné akcie až 2500 ľudí na Slovensku 1000. (15. 6. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku pribudli štyria nakazení a urobili iba 47 testov, kĺzavý medián je po takmer mesiaci opäť na trojke (15. 6. 2020)
 MUDr. Jozef Sabol z nemocnice na Kramároch: Panika z Covid-19 bola priveľká a niektoré opatrenia neprimerané (15. 6. 2020)nasledujúci článok >>
Nové Domino chce ukončiť traumu chátrajúcej stavby
<< predchádzajúci článok
Vodičov čakajú dopravné obmedzenia a to rovno na dvoch mostoch v Banskej Bystrici

Američan sa len zázrakom vyliečil z koronavírusu. Keď dostal účet z nemocnice, takmer skolaboval - diskusné fórum čitateľov