Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

24. marca 2020

Automobilky začnú vyrábať zdravotnícke pomôcky, na boj proti koronavírusu ich vyzýva aj TrumpViacero firiem z automobilového priemyslu prisľúbilo vládam presmerovanie výroby na zdravotnícke pomôcky potrebné v čase pandémie koronavírusu.Zdieľať
ford tovaren 676x451 24.3.2020  - Viacero firiem z automobilového priemyslu prisľúbilo vládam presmerovanie výroby na zdravotnícke pomôcky potrebné v čase pandémie koronavírusu. Fiat začal v pondelok so zmenami v jednej zo svojich tovární v Číne s cieľom produkovať ochranné masky na tvár, ktorých chce za mesiac vyrobiť milión. Výkonný riaditeľ Mike Manley potvrdil, že s výrobou by mali začať v najbližších týždňoch.


General Motors, Ford a Tesla v Spojených štátoch a Nissan a tímy Formuly 1 vo Veľkej Británii zas sľúbili, že pomôžu s dodávaním pľúcnych ventilátorov.

Automobilky môžu upraviť svoje linky


Veľké automobilky v USA, Európe a Ázii zastavili výrobu, aby zabránili šíreniu vírusu. Zároveň sa však zaviazali pomôcť s výrobou ventilátorov a iného dôležitého lekárskeho vybavenia. V nedeľu ich k tomu prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter vyzval aj prezident Donald Trump.

Správy prichádzajú po tom, ako americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) oznámil, že zredukoval prekážky v procese schvaľovania zdravotníckych zariadení, aby tak urýchlil výrobu ventilátorov. "Niektorí výrobcovia, ako napríklad automobilky, dokážu jednoducho upraviť linky na zvýšenie dodávok tohto vybavenia," uviedol FDA vo vyhlásení.

Citlivé komponenty sú veľmi špecifické


Niektorí experti však upozornili, že pre automobilky to nemusí byť jednoduchá zmena. Jens Hallek z firmy Hamilton Medical, ktorá vyrába pľúcne ventilátory, povedal, že potrebné materiály a komponenty sú "veľmi špecifické". "Sú to extrémne citlivé prístroje, ktoré neobsahujú len veľa hardvéru, ale aj softvéru. Ak niektorý komponent nepracuje správne, celý prístroj spadne a nedá sa ďalej používať," objasnil.

Tímy Formuly 1 vo Veľkej Británii minulý týždeň uviedli, že dúfajú, že v najbližších dňoch nájdu riešenia, ako pomôcť zvýšiť dodávky potrebného zdravotníckeho vybavenia. Spolupracujú na tom spolu s vládou a úradmi.

Na výrobe sa chcú podieľať aj Nissan, McLaren či Meggitt. Ruku k dielu pridáva aj indická firma Mahindra Group. Šéf Tesly Elon Musk už vyhlásil, že kúpil 1 255 ventilátorov z Číny a doviezol ich do Los Angeles.


Zdroj: Webnoviny.sk - Automobilky začnú vyrábať zdravotnícke pomôcky, na boj proti koronavírusu ich vyzýva aj Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zamestnanci domovov dôchodcov ušli v Španielsku pred koronavírusom, seniori zomierali opustení v posteliach (24. 3. 2020)
 Facebook a Instagram znižujú kvalitu videí, množstvo ľudí v karanténe preťažuje internetové siete (24. 3. 2020)
 V Česku predĺžili zákaz voľného pohybu aj ďalšie opatrenia, ostáva aj povinnosť chrániť si nos a ústa (24. 3. 2020)
 Do boja proti koronavírusu sa pustili aj slovenskí hokejisti, Tatar či Fehérváry spustili výzvu (24. 3. 2020)
 Koronavírus online: Matovič oznámil 40 nových opatrení, ruší aj bezplatné vlaky pre študentov a v nedeľu zavrel obchody (24. 3. 2020)
 Cestovný ruch sa prakticky zastavil, zamestnávatelia žiadajú vládu o pomoc (24. 3. 2020)
 Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video) (24. 3. 2020)
 Slováci sa pre koronavírus zásobujú potravinami, v obchodoch minuli už desiatky miliónov eur (23. 3. 2020)
 Nový Zéland sa uzatvára pred svetom, obyvatelia si pripravujú zásoby na dlhé týždne (23. 3. 2020)
 Koronavírus: Na Slovensku máme ďalší prípad. Matovič chce viac testov, ale nie trápnymi rýchlotestami (online) (23. 3. 2020)nasledujúci článok >>
Marcová novinka Roberta Buriana I'm Nothing Without You tentokrát bez vizuálu
<< predchádzajúci článok
Posledný bohém. Jedinečná kniha o Karolovi Duchoňovi

Automobilky začnú vyrábať zdravotnícke pomôcky, na boj proti koronavírusu ich vyzýva aj Trump - diskusné fórum čitateľov