Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

13. marca 2007

Bratislavské divadlo Astorka cestuje do AustrálieBratislavské divadlo Astorka odcestuje v sobotu na ďalšie hosťovanie v zahraničí, do Austrálie. Ako ďalej agentúru SITA informovala Andrea Domeová z Astorky, na zájazde k protinožcom ponúkne ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) - Bratislavské divadlo Astorka odcestuje v sobotu na ďalšie hosťovanie v zahraničí, do Austrálie. Ako ďalej agentúru SITA informovala Andrea Domeová z Astorky, na zájazde k protinožcom ponúkne niekoľko predstavení inscenácie Na koho to slovo padne. V divadelnej inscenácii Na koho to slovo padne účinkuje najmladšia generácia členov divadla - Róbert Jakab, Juraj Kemka a Marián Miezga, tiež člen činohry Slovenského národného divadla Vladimír Kobielsky a predstaviteľ charakterových a komických rolí Miroslav Noga.

Jakab, Kemka, Miezga a Kobielsky vyštudovali odbor herectva na Divadelnej fakulte VŠMU a už v školských inscenáciách vzbudili pozornosť doma i v zahraničí, na súťažiach a festivaloch vysokých hereckých škôl. Najväčším úspechom sa stala ich absolventská inscenácia Na koho to slovo padne. Získali za ňu ocenenie slovenských divadelných kritikov a teoretikov – Dosky´98 v kategórii Objav sezóny 1997/98. Titul Na koho to slovo padne hrávajú na doskách Astorky dodnes a herecké renomé získali v poslednom čase hlavne výkonmi v Shakespearovom Romeovi a Júlii, kde český režisér J. A. Pitínský postavil Merkucia, Benvolia a Thybalta na ich schopnostiach.

V apríli sa pripravujú tradičné Dni Astorky v pražskom Švandovom divadle a v máji divadlo odohrá v Rakúsku Tichý dom na záver medzinárodného divadelného festivalu.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Astorka uvedie hru Túlavé srdce (4. 6. 2009)
 Červená princezná Galina Brežnevová v Astorke (6. 5. 2009)
 Astorka chystá hru o spisovateľovi L. N. Tolstom (29. 3. 2009)
 ASTORKA: Aj zmrznúť môže mať svoje čaro, diváci to uvidia v Zime (23. 2. 2008)
 Ďalšieho Shakespeara ponúkne Astorka, vsadila na Othella (19. 9. 2007)nasledujúci článok >>
Zomrel režisér Karol Spišák
<< predchádzajúci článok
Hyundai vloží 270 mil. USD do nového závodu na motory v USA