Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

24. februára 2020

Bývalý hollywoodsky producent Harvey Weinstein bol uznaný vinným v dvoch bodoch obžalobyAmerický federálny súd na newyorskom Manhattane v pondelok uznal vinným niekdajšieho vplyvného hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina v dvoch bodoch obžaloby, týkajúcich sa vynúteného orálneho sexu v ...Zdieľať
sexual_misconduct_weinstein_47927 a45d5fb7f7b74337a508f4ca331e6324 676x451 24.2.2020  - Americký federálny súd na newyorskom Manhattane v pondelok uznal vinným niekdajšieho vplyvného hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina v dvoch bodoch obžaloby, týkajúcich sa vynúteného orálneho sexu v roku 2006 a treťostupňového znásilnenia v roku 2013.

Weinstein sa vyhol doživotiuNaopak, súd Weinsteina sprostil obvinení z prvostupňového znásilnenia a násilného sexuálneho útoku, vďaka ktorým mu hrozilo doživotné väzenie. Aj takto mu hrozí 25 rokov za mrežami, pričom výška trestu ešte nebola určená.

Navyše, Weinstein sa bude neskôr zodpovedať ešte v iných prípadoch sexuálneho útoku a znásilnenia dvoch žien v roku 2013 aj na súde v Los Angeles.

O uznaní Weinsteinovej viny rozhodla v pondelok po piatich dňoch vyjednávania dvanásťčlenná porota manhattanského federálneho súdu. Tá mala sedem mužských členov a len päť členiek, napriek tomu, že rozhodovala o ubližovaní ženám.

Rozhodnutiu poroty predchádzalo niekoľkotýždňové zasadnutie súdu, na ktorom dve žalujúce ženy, ale aj mnoho ďalších, ktoré vystúpili len v úlohe svedkýň, podrobne opisovali, ako ich Weinstein znásilňoval, nútil k orálnemu sexu a presviedčal ich, že len prostredníctvom sexu s ním sa dostanú k vytúženým filmovým rolám.

Zo ženy urobil sexuálnu dlžníčku


Žalobkyňa Meghan Hast na súde hovorila napríklad o tom, ako na ženu, ktorú znásilnil, Weinstein kričal, že mu "dlží sex". Reagoval tak na to, keď mu táto žena povedala, že s ním spať nechce, pretože má priateľa. Podľa Meghan Hast bol Weinstein schopný niekoľko desaťročí tak veľmi ubližovať toľkým ženám preto, lebo mu "úplne chýba empatia".

Weinsteina uznali vinným v prvých dvoch prípadoch viac ako dva roky po tom, čo denník The New York Times a magazín The New Yorker publikovali články, v ktorých ho viaceré ženy obvinili zo sexuálneho zneužívania, obťažovania a využívania jeho vplyvu v Hollywoode na zneužívanie herečiek.

Postupom času ho obvinilo zo znásilnenia či rôznych foriem sexuálnych útokov takmer sto žien. Kauza mala zásadný vplyv aj na naštartovanie celosvetového hnutia #MeToo.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a z webstránky spoločnosti BBC.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý hollywoodsky producent Harvey Weinstein bol uznaný vinným v dvoch bodoch obžaloby © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Proces s Harveym Weinsteinom odložili na január 2020 (26. 8. 2019)
 H. Weinsteina obžalovali zo sexuálneho násilia voči tretej žene (2. 7. 2018)
 Filmový producent H. Weinstein sa v piatok údajne vydá do rúk polície (25. 5. 2018)
 Newyorský generálny prokurátor zažaloval Weinsteina a jeho firmu (12. 2. 2018)
 BBC plánuje nakrútiť dokument o sexuálnom škandále Harveyho Weinsteina (18. 12. 2017)
 Salma Hayek: Weinstein bol aj mojou nočnou morou (14. 12. 2017)
 Obvinenie zo znásilnenia proti Weinsteinovi je vierohodné (4. 11. 2017)
 Združenie producentov doživotne vylúčilo Weinsteina zo svojich radov (31. 10. 2017)
 Z obťažovania je podozrivý už aj brat Harveyho Weinsteina (18. 10. 2017)
 Americká filmová akadémia už nepočíta s producentom Weinsteinom (15. 10. 2017)nasledujúci článok >>
Prerobte si domov po svojom: 7 osvedčených tipov pre začiatočníkov i pokročilých
<< predchádzajúci článok
Zomrela významná matematička NASA, Katherine Johnson sa dožila úctyhodných 101 rokov

Bývalý hollywoodsky producent Harvey Weinstein bol uznaný vinným v dvoch bodoch obžaloby - diskusné fórum čitateľov