Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. marca 2024

Bývalý prezident Gašparovič je z výsledkov sklamaný, no nie prekvapený. Korčok je podľa neho útočnýBývalý prezident SR Ivan Gašparovič z výsledkov volieb nie je prekvapený, je však sklamaný. Uviedol to v rozhovore pre televíziu TA3. Gašparovič, ako sociálny demokrat, ...Zdieľať
650dc5e7de04e236579949 676x451 24.3.2024 (SITA.sk) - Bývalý prezident SR Ivan Gašparovič z výsledkov volieb nie je prekvapený, je však sklamaný. Uviedol to v rozhovore pre televíziu TA3. Gašparovič, ako sociálny demokrat, volil Petra Pellegriniho. Podľa neho je Ivan Korčok na rozdiel od Pellegriniho útočný.

Skritizoval koalíciu„Korčok bol útočný celý čas. Pellegriniho spomínal stále negatívne. Pellegrini jeho nespomenul ani raz," uviedol bývalý prezident. Koalícia podľa Gašparoviča v súvislosti s účasťou občanov vo voľbách nebola vôbec aktívna.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024


„Opozícia robila meetingy a pokračujú v tom ďalej. Koalícia akoby sedela a spoliehala sa na ukazovatele a nerobila pravú kampaň tak, ako by mala," myslí si Gašparovič, podľa ktorého koalícii neostáva nič iné, len s takouto kampaňou začať, pretože Korčok je v tomto vo výhode.

Do kampane by mal vstúpiť premiér Fico


„Pellegrini musí robiť všetko preto, aby sa z tohto dostal. Korčokovi stačí, keď to bude udržovať," dodal bývalý prezident. Gašparovič je súčasne toho názoru, že by mal do kampane aktívne vstúpiť aj predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), keďže je koaličným partnerom Pellegriniho. Nesúhlasí tiež so stratégiou Korčoka, že prezident by mal byť protiváhou vlády.

„Korčok nemôže vytvoriť atmosféru pokoja, ak bude postupovať tak, že nebude komunikovať s Ficom alebo s ministrom zahraničných vecí. To proste nejde," uzavrel Gašparovič.
Zdroj: SITA.sk - Bývalý prezident Gašparovič je z výsledkov sklamaný, no nie prekvapený. Korčok je podľa neho útočný © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Výsledky prvého kola prezidentských volieb 2024: DO DRUHÉHO KOLA POSTUPUJÚ IVAN KORČOK a PETER PELLEGRINI (Prezidentské voľby 2024) (24. 3. 2024)
 Gašparovič: Situácia v SR je ťažká, zlepšiť ju môže aj prezident (23. 3. 2024)
 Prezidentské voľby 2024: Výsledky prezidentských volieb 2024 (23. 3. 2024)
 V Tatrách volí viacero turistov než domácich, medzi voličmi bol aj „diamantový pár“ (foto) (23. 3. 2024)
 Ako správne hlasovať v prezidentských voľbách? Pozor na pokutu 33 eur (23. 3. 2024)
 Prezidentská debata: Korčok aj Pellegrini si želajú mier na Ukrajine, v riešeniach sa líšia (19. 3. 2024)
 Pellegrini si nemyslí, že ľudia idú voliť podľa toho, či sa kandidáti dvadsaťkrát stretnú pred voľbami (18. 3. 2024)
 Kampaň v prezidentských voľbách nie je férová, tvrdí Matovič (18. 3. 2024)
 Andrej Danko odstúpil z boja o Prezidentský palác. Vzdal sa kandidatúry na prezidenta v prospech Harabina (18. 3. 2024)
 Róbert Švec môže kandidovať na prezidenta. Súd vyhovel žalobe podanej na Pellegriniho, ktorý vraj zneužíva politickú moc (17. 2. 2024)nasledujúci článok >>
Pred druhým kolom volieb náš čaká intenzívna kampaň. Čo radí politológ Korčokovi a Pellegrinimu?
<< predchádzajúci článok
Najmenej dvaja páchatelia teroristického útoku v Moskve prišli o život, údajne boli z Tadžikistanu