Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júna 2021

Covid automat: Nové rozdelenie okresov od 21.6. Pribudli zelené okresyOd 21. júna bude na Slovensku len jeden okres červený a jeden ružový. Iba tam už bude zakázané jesť v reštauráciách vo vnútri.Zdieľať
Covid automat: Nové rozdelenie okresov od 21.6. Pribudli zelené okresy

 

Od pondelka 21. júna pribudnú okresy, kde sa zmierňujú opatrenia. Pandémia na Slovensku ustupuje a väčšina okresov je v žltej fáze. Je to posledná fáza varovania v covid automate. Po nej nasleduje zelená, ktorá znamená už len veľmi mierne pravidlá a monitoring.

Stále však ostávajú dva okresy s prísnejšími opatreniami. Myjava aj naďalej zostáva v červenej fáze. Červený je tento týždeň ešte aj okres Kysucké Nové Mesto, od pondelka sa presúva do ružovej fázy. Ide o posledné dva okresy na Slovensku, kde sa ešte nenajete v interiéri reštaurácie a kde treba nosiť respirátor

Červené okresy (II. stupeň varovania): Myjava.

Ružové okresy (I. stupeň varovania): Kysucké Nové Mesto.

Oranžové okresy (II. stupeň ostražitosti): Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Čadca, Gelnica, Humenné, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Ružomberok, Senica, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trnava a Vranov nad Topľou.

Žlté okresy (I. stupeň ostražitosti): Bardejov, Bratislava I.-V., Bytča, Detva, Dolný Kubín, Galanta, Hlohovec, Ilava, Košice I.-IV., Košice-okolie, Krupina, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Senec, Snina, Trebišov, Tvrdošín, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen.

Zelené okresy (monitoring): Banská Bystrica, Brezno, Dunajská Streda, Kežmarok, Komárno, Nitra, Poltár, Púchov, Sabinov, Šaľa, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš a Zlaté Moravce.

Epidemiologická situácia na Slovensku sa opäť zlepšila. V nemocniciach je v tejto súvislosti hospitalizovaných viac ako 200 pacientov. Prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je zaočkovaných viac ako 1,9 milióna ľudí. V stredu o tom po rokovaní vlády informoval šéf Inštitútu zdravotných analýz Matej Mišík.

Na umelej pľúcnej ventilácii je podľa jeho slov 22 pacientov. Plne zaočkovaných je 22 percent Slovákov, teda 1.194.127 ľudí. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) nevylúčil lotériu ako motiváciu pre zaočkovaných. "Dnes padla na vláde diskusia o hmotnom odmenení, takže je možné, že dôjde k nejakej forme finančného príspevku alebo nejakej lotérii pre očkovaných," povedal.

Doplnil, že pôjde buď o plošnú odmenu pre všetkých, ktorí sa očkovali alebo určitú formu lotérie.

Okres Trenčín bude s účinnosťou od štvrtka 17. júna zaradený do prvého stupňa ostražitosti, Mišík v tom problém nevidí. Od budúceho pondelka (21. 6.) bude podľa COVID automatu v druhom aj prvom stupni varovania zhodne po jednom okrese. V druhom stupni ostražitosti ich bude 15 a v prvom stupni ostražitosti 45. V stupni monitoring bude 17 okresov.

Správu budeme aktualizovať


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na kúpalisko už nebudete potrebovať rúško, hygiena ho však odporúča v niektorých prípadoch (16. 6. 2021)
 Dostanú zaočkovaní Slováci odmeny? Vláda rokovala v stredu o hmotnom odmeňovaní (16. 6. 2021)
 Epidemiologická situácia sa na Slovensku opäť zlepšila (16. 6. 2021)
 Cestovateľský semafor sa od 21. júna zmení. Taliansko, Chorvátsko, Česko a ďalších 44 krajín bude mať zelenú farbu (16. 6. 2021)
 Digitálne COVID preukazy sú schválené. Toto leto nám umožnia cestovať bezpečnejšie, tvrdia predstavitelia EÚ (14. 6. 2021)
 Respirátor je povinný už len v piatich okresoch, pribudli aj nové výnimky z izolácie po príchode na Slovensko (14. 6. 2021)
 Nemecko hlási najmenej nakazených za deväť mesiacov, plánuje zmierňovať pravidlá pre nosenie rúšok (14. 6. 2021)
 Prevádzky v zelených a žltých okresoch už nemajú tak prísne obmedzenia (14. 6. 2021)
 Trenčín bude v COVID automate opäť ružový, Rybníček žiada Hegera o prefarbenie na oranžovo (11. 6. 2021)
 Nové rozdelenie okresov Covid automat od 14. júna: Zelených okresov pribudlo, stále sú však dva okresy červené. (9. 6. 2021)nasledujúci článok >>
Čakatelia na 2. termín vakcíny si môžu zmeniť miesto aj čas očkovania
<< predchádzajúci článok
Bývalému špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi hrozí ďalšie trestné stíhanie v piatich veciach, ktoré dozoroval